ՀՀ վարչապետն ընդունել է Proud Engineers ընկերության հիմնադիրին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Proud Engineers ընկերության հիմնադիր Տաավի Կոտկային, ով նախկինում ղեկավարել է Էստոնիայի տեղեկատվական համակարգերի գործակալությունը:
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է թվայնացման ոլորտում Հայաստանի կառավարության և Proud Engineers ընկերության միջև համագործակցությունը՝ նշելով, որ թվայնացման գործընթացը Հայաստանում համարվում է առաջնահերթություն:
Նիկոլ Փաշինյանն անհրաժեշտ է համարել փորձի փոխանակումը, այդ թվում՝ գործընթացը սահուն և արդյունավետ իրականացնելու համար:
Երկրի ղեկավարի խոսքով՝ պետական կառավարման համակարգի թվայնացումը նոր ազդակ կհաղորդի պետական ինստիտուտների գործունեության արդյունավետությանն ու քաղաքացիներին որակյալ ծառայությունների մատուցմանը:
Տաավի Կոտկան ներկայացրել է Proud Engineers-ի գործունեությունը և եվրոպական տարբեր երկրներում թվայնացման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքներն ու միջոցառումները: Միաժամանակ, նա անդրադարձել է թվայնացման սկզբունքներին, գործիքակազմերին և հնարավորություններին՝ պատրաստակամություն հայտնելով սերտորեն համագործակցել հայ գործընկերների հետ:

Премьер-министр Армении принял основателя компании Proud Engineers
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял основателя компании Proud Engineers Таави Котку, ранее возглавлявшего Эстонское агентство информационных систем.
Как передает “Арменпресс”, в Аппарате премьер-министра сообщили, что Никол Пашинян подчеркнул важность сотрудничества правительства Армении и Proud Engineers в сфере цифровизации, отметив, что процесс цифровизации в Армении считается приоритетным.
Никол Пашинян счел необходимым обмен опытом, в том числе для обеспечения бесперебойной и эффективной реализации этого процесса.
По словам главы государства, цифровизация системы государственного управления придаст новый импульс повышению эффективности работы государственных учреждений и предоставлению гражданам качественных услуг.
Таави Котка представил деятельность Proud Engineers, а также работы и мероприятия, проводимые в различных европейских странах в направлении цифровизации. Он также коснулся принципов, инструментов и возможностей цифровизации, выразив готовность к тесному сотрудничеству с армянскими партнерами.