ՀՀ վարչապետը պաշտոնական այցով մեկնել է Ղազախստան
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 20-21-ին պաշտոնական այցով կգտնվի Ղազախստանի Հանրապետությունում:
Ինչպես «Արմենպրես»–ը տեղեկանում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, այցի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանն առանձնազրույց կունենա Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ, որին կհաջորդի ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Վարչապետը հանդիպումներ կունենա նաև Ղազախստանի վարչապետ Օլժաս Բեկտենովի և Ղազախստանի խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահ Երլան Կոշանովի հետ:
Նախատեսվում են այցելություններ «Աստանա էքսպո»՝ «alem.ai» արհեստական բանականության միջազգային կենտրոն և Ղազախստանի ազգային թանգարան:

PM Pashinyan leaves for Kazakhstan on official visit
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan is visiting Kazakhstan on November 20–21 for an official visit, his office said.
Pashinyan will meet with President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev, followed by an expanded-format meeting with their respective delegations.
During the visit, the Armenian PM will also hold meetings with Prime Minister of Kazakhstan Oljas Bektenov and Erlan Qoşanov, the Chairman of the Mäjilis, the lower house of parliament.
PM Pashinyan will visit Astana Expo: the Alem.ai International Artificial Intelligence Center and the National Museum of Kazakhstan.