ՀՀ վարչապետը պաշտոնական այցով մեկնել է Ղազախստան
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 20-21-ին պաշտոնական այցով կգտնվի Ղազախստանի Հանրապետությունում:
Ինչպես «Արմենպրես»–ը տեղեկանում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, այցի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանն առանձնազրույց կունենա Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ, որին կհաջորդի ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Վարչապետը հանդիպումներ կունենա նաև Ղազախստանի վարչապետ Օլժաս Բեկտենովի և Ղազախստանի խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահ Երլան Կոշանովի հետ:
Նախատեսվում են այցելություններ «Աստանա էքսպո»՝ «alem.ai» արհեստական բանականության միջազգային կենտրոն և Ղազախստանի ազգային թանգարան:

Премьер-министр Республики Армения отбыл с официальным визитом в Казахстан
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян 20–21 ноября будет находиться с официальным визитом в Республике Казахстан.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз аппарата премьер-министра РА, в рамках визита Никол Пашинян проведет личную встречу с президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым, после чего состоится встреча в расширенном составе.
Премьер-министр также проведет встречи с премьер-министром Казахстана Олжасом Бектеновым и Председателем Мажилиса Парламента Республики Казахстан Ерланом Кошановым.
Запланировано посещение выставочного центра «Астана Экспо», Международного центра искусственного интеллекта alem.ai и Национального музея Казахстана.