Վարչապետն ընդունել է «Նյուզ Մաքս» մեդիա հոլդինգի հիմնադիր Քրիստոֆեր Ռուդիին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ամերիկյան «Նյուզ Մաքս» մեդիա հոլդինգի հիմնադիր և գլխավոր գործադիր տնօրեն Քրիստոֆեր Ռուդիին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից:
Վարչապետը ողջունել է վերջին շրջանում «Նյուզ Մաքս»-ի կողմից Հայաստանի նկատմամբ հետաքրքրության աճը և կարևորել հայաստանյան և ամերիկյան ԶԼՄ–ների միջև համագործակցության զարգացմանը միտված նախաձեռնությունները՝ ընդգծելով, որ դա նոր հնարավորություն է երկու երկրների միջև փոխադարձ ընկալման ու փոխվստահության խորացման համար։ Հանդիպման համատեքստում ընդգծվել է, որ Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների հարաբերությունները ներկայումս գտնվում են բարձր մակարդակի վրա և հիմնված են ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների, խաղաղության և անվտանգության համընդհանուր արժեքների վրա։
Քրիստոֆեր Ռուդին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին ընդունելության համար՝ ընդգծելով, որ «Նյուզ Մաքս»-ը հետաքրքրված է Հայաստանի քաղաքական, տնտեսական և տարածաշրջանային գործընթացների լուսաբանմամբ։ Նա նշել է, որ մեդիա հոլդինգը կարևորում է Հայաստանի Կառավարության խաղաղության ու կայունության միտված քայլերը և պատրաստակամ է տեղեկատվական ոլորտում արդյունավետ համագործակցության։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև միջազգային տեղեկատվական միջավայրում Հայաստանի ներկայության ընդլայնման, պետական հաղորդակցության արդյունավետության բարձրացման և ապատեղեկատվության դեմ պայքարի ուղղությամբ համագործակցության հնարավորություններին։

Премьер-министр Пашинян принял основателя американского медиахолдинга «Newsmax» Кристофера Рудди
Премьер-министр Никол Пашинян принял основателя и генерального директора американского медиахолдинга «Newsmax» Кристофера Рудди (Christopher Ruddy).
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, Никол Пашинян приветствовал рост интереса «Newsmax» к Армении за последнее время и отметил важность инициатив, направленных на развитие сотрудничества между армянскими и американскими СМИ, подчеркнув, что это открывает новые возможности для углубления взаимопонимания и доверия между двумя странами. Было подчеркнуто, что отношения между Арменией и США в настоящее время находятся на высоком уровне и основаны на общих ценностях демократии, прав человека, мира и безопасности.
Кристофер Рудди поблагодарил премьер-министра за прием, подчеркнув, что «Newsmax» заинтересован в освещении политических, экономических и региональных процессов в Армении. Он отметил, что медиахолдинг придает значение шагам правительства Армении по содействию миру и стабильности и готов к эффективному сотрудничеству в информационной сфере.
Собеседники коснулись также возможностей сотрудничества в сфере расширения присутствия Армении в международном информационном пространстве, повышения эффективности государственных коммуникаций и борьбы с дезинформацией.