ՀՀ փոխվարչապետի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ-ԵՄ միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստ
Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի նախագահությամբ Կառավարությունում կայացել է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի և ՀՀ-ԵՄ Գործընկերության առաջնայնություններ փաստաթղթի կիրարկումն ապահովող միջոցառումները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստին մասնակցում էին գործադիր և օրենսդիր մարմինների, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ քաղաքացիական հասարակության ՀԸԳՀ պլատֆորմի և Արևելյան գործընկերության քաղաքացիական հասարակության ֆորումի Հայաստանի ազգային պլատֆորմի ներկայացուցիչներ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ միջգերատեսչական նիստի ընթացքում քննարկվել են ՀԸԳՀ թարմացված ճանապարհային քարտեզի կառուցվածքին, բովանդակությանը և դրա առավել արդյունավետ կիրարկմանը վերաբերող հարցեր:

Вице-премьер Армении провел заседание Межведомственной комиссии РА-ЕС
В правительстве Армении под председательством вице-премьера РА Мгера Григоряна состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии, координирующей меры по реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве РА-ЕС (Armenia-The EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement - CEPA) и Документа о приоритетах партнерства РА-ЕС.
В заседании приняли участие представители исполнительной и законодательной власти, а также Платформы гражданского общества РА-ЕС и Армянской национальной платформы Форума гражданского общества Восточного партнерства.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на правительство РА, в ходе межведомственного заседания были обсуждены вопросы, связанные со структурой, содержанием и более эффективной реализацией обновленной дорожной карты CEPA.