ՀՀ փոխվարչապետի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ-ԵՄ միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստ
Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի նախագահությամբ Կառավարությունում կայացել է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի և ՀՀ-ԵՄ Գործընկերության առաջնայնություններ փաստաթղթի կիրարկումն ապահովող միջոցառումները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստին մասնակցում էին գործադիր և օրենսդիր մարմինների, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ քաղաքացիական հասարակության ՀԸԳՀ պլատֆորմի և Արևելյան գործընկերության քաղաքացիական հասարակության ֆորումի Հայաստանի ազգային պլատֆորմի ներկայացուցիչներ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ միջգերատեսչական նիստի ընթացքում քննարկվել են ՀԸԳՀ թարմացված ճանապարհային քարտեզի կառուցվածքին, բովանդակությանը և դրա առավել արդյունավետ կիրարկմանը վերաբերող հարցեր:

Deputy PM chairs meeting of commission on implementing CEPA with EU
Armenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan has chaired a regular meeting of the Intergovernmental Commission coordinating the implementation of the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement and the Armenia-EU Partnership Priorities document.
The meeting was attended by representatives from the executive and legislative branches, as well as from the Armenia-EU Civil Society CEPA Platform and the Armenian National Platform of the Eastern Partnership Civil Society Forum.
During the meeting, discussions focused on the structure, content, and most effective implementation of the updated roadmap of the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA), Grigoryan's office said in a press release.