Վրաստանում մեկնարկել են ՏԻՄ ընտրությունները
Վրաստանում մեկնարկել են Տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունները, որին մասնակիցների թիվը Թբիլիսիի ժամանակով ժամը 10:00-ի դրությամբ կազմել է 7.85 %, քվեարկությանը մասնակցել է 275,948 մարդ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է «Սպուտնիկ» գործակալության վրացական ծառայությունը՝ հղում կատարելով Վրաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի տվյալներին։
Նշենք, որ Վրաստանի 64 քաղաքներում և շրջաններում քվեարկողներն ընտրում են քաղաքապետերի և տեղական խորհուրդների անդամների (սակրեբուլոներ)։ ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցում է 12 կուսակցություն։
Հաղորդվում է, որ Վրաստանի՝ 18 տարեկան և բարձր 3,513,818 քաղաքացիներ իրավունք ունեն քվեարկելու։ Նրանց համար բաց է 3,061 ընտրատեղամաս։ Ընտրություններին հետևում են 28 միջազգային կազմակերպություններից ավելի քան 80 դիտորդ և 27 տեղական կազմակերպություններից ավելի քան 8,000 դիտորդ։

В Грузии стартовали выборы в органы местного самоуправления
В Грузии стартовали выборы в органы местного самоуправления. Явка избирателей по состоянию на 10:00 по тбилисскому времени составила 7,85%. В голосовании приняли участие 275.948 человек.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает грузинская служба агентства Sputnik со ссылкой на данные Центральной избирательной комиссии Грузии.
Отметим, что избиратели в 64 городах и районах Грузии выбирают мэров и членов местных советов (сакребуло). В выборах в органы местного самоуправления участвуют 12 партий.
Сообщается, что право голоса имеют 3 513 818 граждан Грузии в возрасте 18 лет и старше. Для них открыт 3 061 избирательный участок. За выборами наблюдают более 80 наблюдателей из 28 международных организаций и более 8 000 наблюдателей из 27 местных организаций.