Արայիկ Հարությունյանն ու Կարոլին Սենթ Իլերը քննարկել են Հայաստանում Ֆրանկոֆոնիայի խաղերի անցկացման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը
Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գործադիր տնօրեն Կարոլին Սենթ Իլերի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են 2027 թվականին Հայաստանում Ֆրանկոֆոնիայի խաղերի անցկացման ուղղությամբ իրականացվող քայլերին, նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքին, ինչպես նաև առաջիկա անելիքներին վերաբերող հարցեր:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը նշել է, որ այցի նպատակն է նաև ուսումնասիրել Օլիմպիական խաղերի կազմակերպման ուղղությամբ Փարիզի ունեցած փորձը, որը կարող է օգտակար լինել Ֆրանկոֆոնիայի խաղերը բարձր մակարդակով անցկացնելու առումով:
Արայիկ Հարությունյանը և Կարոլին Սենթ Իլերը արդյունավետ են գնահատել երկկողմ համագործակցությունը և համոզմունք հայտնել, որ խաղերը ՀՀ-ում կանցկացվեն պատշաճ և լավագույնս:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանում նախատեսվող Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության անդամ պետությունների Մշակույթի նախարարների հանդիպմանը վերաբերող հարցերի:

Руководитель Аппарата премьера Армении встретился в Париже с исполнительным директором Международной организации Франкофонии
Руководитель Аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, находящийся с рабочим визитом в Париже, встретился с исполнительным директором Международной организации Франкофонии Каролин Сент-Илер.
Как передает “Арменпресс”, в Аппарате сообщили, что собеседники обсудили шаги, предпринимаемые для проведения Игр Франкофонии в Армении в 2027 году, ход подготовительных работ, а также вопросы, связанные с предстоящими мероприятиями.
Араик Арутюнян отметил, что целью визита также является изучение опыта Парижа в организации Олимпийских игр, который может быть полезен для проведения Игр Франкофонии на высоком уровне.
Араик Арутюнян и Каролин Сент-Илер оценили двустороннее сотрудничество как эффективное и выразили уверенность в том, что Игры в Армении пройдут достойно и наилучшим образом.
Также были обсуждены вопросы, связанные с запланированной в Армении встречей министров культуры государств-членов Международной организации Франкофонии.