Հարություն Խաչատրյանի ֆիլմերի հետահայաց ցուցադրություն կկազմակերպվի Փարիզի «Պոմպիդու» կենտրոնում
Համաշխարհային արվեստային կենտրոններից մեկը՝ Փարիզի «Պոմպիդու»-ն, արդեն պաշտոնապես հայտարարել է  հոկտեմբերի 9-ից մինչև նոյեմբերի 30-ը հայ կինոռեժիսոր, վավերագրող Հարություն Խաչատրյանի ֆիլմերի հետահայաց ցուցադրության նախագծի մասին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Հայաստանի կինոգործիչների միությունը։
Համաշխարհային կինոհանդիսատեսը դիտելու է կինոռեժիսորի «Կոնդ», «Սպիտակ քաղաք», «Վերադարձ ավետյաց երկիր», «Վերջին կայարանը», «Վավերագրողը», «Պոետի վերադարձը», «Սահման», «Անվերջ փախուստ, հավերժ վերադարձ», «Փակուղի», «Նկարչի երեք գերեզմանները» ֆիլմերը, որոնք ցուցադրվելու են «Պոմպիդու»-ի La Cinémathèque du documentaire par la Bpi ծրագրի շրջանակում։
Հարություն Խաչատրյանը հրավիրված է բացման երեկոյին։ Նրա մասնակցությամբ նախատեսվում են քննարկումներ և վարպետության դաս։

В Центре Помпиду в Париже состоится ретроспективный показ фильмов Арутюна Хачатряна
Один из мировых центров искусства - Центр Помпиду в Париже - уже официально объявил о проекте ретроспективного показа фильмов армянского режиссёра, документалиста Арутюна Хачатряна, который пройдёт с 9 октября по 30 ноября.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Союз кинематографистов Армении, мировой кинозритель увидит фильмы режиссёра «Конд», «Белый город», «Возвращение в страну обетованную», «Последнее воскресенье», «Документалист», «Возвращение поэта», «Граница», «Бесконечный побег, вечное возвращение», «Тупик», «Три могилы художника», которые будут показаны в рамках программы La Cinémathèque du documentaire par la Bpi  Центра Помпиду в Париже.