Երգիչ Սարո Գևորգյանը մասնակցում է Ղազախստանում անցկացվող Silk Way Star միջազգային հեռուստատեսային նախագծին
Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում պաշտոնապես մեկնարկած Silk Way Star միջազգային հեռուստատեսային նախագծին Հայաստանից այս տարի մասնակցում է երգիչ Սարո Գևորգյանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Ղազախստանի Հանրապետության նախագահի հեռուստառադիո համալիրի մամուլի ծառայությունից:
Շոուն իրականացվում է Ղազախստանի Հանրապետության նախագահի հեռուստառադիո համալիրի և Չինաստանի CMG մեդիա կորպորացիայի միջև՝ Silk Way Star միջազգային նախագծի ստեղծման մասին համաձայնագրի շրջանակներում։
Սա առաջին համատեղ երաժշտական նախագիծն է, որին մասնակցում են կատարողներ Հայաստանից, Ուզբեկստանից, Ադրբեջանից, Վրաստանից, Ղազախստանից, Չինաստանից, Ղրղզստանից, Մոնղոլիայից, Տաջիկստանից, Թուրքմենստանից և Հարավային Կորեայից:
Նախագիծը միտված է տարբեր երկրների միջև մշակութային փոխանակման զարգացմանը, ժողովուրդների միջև բարեկամության ամրապնդմանը և միջազգային ասպարեզում ազգային արվեստի ներկայացմանը: Միջոցառման ծրագրով նախատեսված են մրցութային ելույթներ, շոու և գալա համերգ:
«Այս տարի Հայաստանը ներկայացնելու պատվին արժանացել է տաղանդավոր երգիչ Սարո Գևորգյանը: Վստահ ենք, որ նրա մասնակցությունն իրապես արտացոլում է Հայաստանի մշակութային հարուստ ժառանգությունը»,- նշված է կազմակերպիչների տարածած հաղորդագրությունում:

Певец Саро Геворгян принимает участие в международном телевизионном проекте «Silk Way Star», проходящем в Казахстане
Певец Саро Геворгян в этом году представляет Армению в международном телевизионном проекте «Silk Way Star», официально стартовавшем в столице Казахстана, городе Астана. Как передает «Арменпресс», об этом сообщила пресс-служба телерадиокомплекса президента Республики Казахстан.
Шоу проводится в рамках соглашения между телерадиокомплексом президента Республики Казахстан и китайской CMG Media Corporation о создании международного проекта «Silk Way Star».
Это первый совместный музыкальный проект, в котором участвуют исполнители из Армении, Узбекистана, Азербайджана, Грузии, Казахстана, Китая, Кыргызстана, Монголии, Таджикистана, Туркменистана и Южной Кореи.
Проект направлен на развитие культурного обмена между странами, укрепление дружбы между народами и представление национального искусства на международной арене. В программе мероприятия – конкурсные выступления, шоу и гала-концерт.
«В этом году талантливый певец Саро Геворгян удостоился чести представлять Армению. Мы уверены, что его участие в полной мере отражает богатое культурное наследие Армении», — говорится в заявлении организаторов.