Պուտինն ու Էրդողանը Չինաստանում կքննարկեն Կովկասում իրավիճակը
Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը սեպտեմբերի 1-ին Չինաստանի Տյանծին քաղաքում Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի շրջանակում նախատեսվող հանդիպման ընթացքում կքննարկեն նաև Կովկասյան տարածաշրջանում իրավիճակը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Interfax»-ը, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
Հանդիպման օրակարգում լինելու են ինչպես երկկողմ համագործակցության հարցեր, այնպես էլ միջազգային խնդիրներ։
«Բացի Ուկրաինայի շուրջ իրավիճակից և Մերձավոր Արևելքում սրացումից, անշուշտ, քննարկում կլինի Կովկասյան տարածաշրջանից»,– նշել է Ուշակովը։

Путин и Эрдоган обсудят в Китае ситуацию на Кавказе
Президенты России и Турции Владимир Путин и Реджеп Тайип Эрдоган в ходе встречи, которая состоится 1 сентября в китайском городе Тяньцзинь на полях саммита Шанхайской организации сотрудничества, обсудят также ситуацию в кавказском регионе.
На встрече будут обсуждаться различные вопросы двустороннего сотрудничества, а также международные вопросы.
Как передает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU, об этом заявил помощник главы российского государства Юрий Ушаков.
«Помимо ситуации вокруг Украины и обострения на Ближнем Востоке, безусловно, будет обсуждаться Кавказский регион», — отметил Ушаков.