Ֆինանսների նախարարն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրենին
Հայաստանի ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Ռոլանդ Փրայսին և Համաշխարհային բանկի Հայաստանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Ֆաբրիցիո Ձարկոնեին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը։
Նախարարը շնորհավորել է պարոն Ձարկոնեին նշանակման կապակցությամբ՝ ընդգծելով Հայաստանի և Համաշխարհային բանկի միջև համագործակցության խորացման և այն նոր, ավելի արդյունավետ մակարդակի բարձրացնելու կարևորությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են «Զարգացման քաղաքականության գործառնություն» (DPO) ծրագրի շրջանակում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը և դրանց արդյունավետ իրագործման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։
Կողմերը անդրադարձել են նաև Համաշխարհային բանկի հետ համագործակցության շրջանակում մեկնարկած և քննարկման փուլում գտնվող մի շարք ծրագրերի ընթացքին ու դրանց հետագա զարգացման հնարավոր ուղղություններին։

Finance Minister Vahe Hovhannisyan has met with World Bank Regional Director for the South Caucasus Rolande Pryce and the new Country Manager for Armenia Fabrizio Zarcone.
Minister Hovhannisyan congratulated Zarcone on his appointment as country manager and emphasized the importance of deepening the cooperation between Armenia and the World Bank and elevating it to a new, more effective level, the ministry said in a press release.
The course of ongoing reforms as part of the Development Policy Operation (DPO) and the work toward its efficient implementation were discussed.
The officials also discussed several projects as part of the Armenia-World Bank cooperation that are currently under discussion and possible directions of further development.