Հայաստանի մասնակիցները Մաթեմատիկական միջազգային ուսանողական օլիմպիադայում նվաճել են 2 ոսկե և 2 բրոնզե մեդալ
Մաթեմատիկական միջազգային ուսանողական օլիմպիադայում Հայաստանի մասնակիցները նվաճել են 2 ոսկե և 2 բրոնզե մեդալ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից, մանրամասնելով, որ Մաթեմատիկական միջազգային ուսանողական 32-րդ օլիմպիադան (International Mathematics Competition) տեղի է ունեցել հուլիսի 28-ից օգոստոսի 3-ը, որին մասնակցել է աշխարհի 73 համալսարանի թիմ (434 ուսանողներ):
Ռուբեն Համբարձումյանը և Վահրամ Ասատրյանն արժանացել են ոսկե, իսկ Ստեփան Գևորգյանն ու Նարեկ Հովեյանը՝ բրոնզե մեդալների:
Ուսանողական միջազգային օլիմպիադայի հայաստանյան թիմը ղեկավարել է Ալբերտ Գևորգյանը, մարզել են Կարեն Քեռյանը, Վազգեն Միքայելյանը, Տիգրան Հակոբյանը և Ալբերտ Գևորգյանը։

На международной студенческой олимпиаде по математике участники из Армении завоевали 2 золотые и 2 бронзовые медали
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Армения. 32 международная студенческая математическая олимпиада (Международный конкурс математики) прошла с 28 июля по 3 августа. В ней принимали участие команды из 73 университетов мира (434 студента).
Рубен Амбарцумян и Ваграм Асатрян были награждены золотыми медалями, а Степан Геворкян и Нарек Овеян - бронзовыми.
Сборную Армении на международной студенческой олимпиаде возглавлял Альберт Геворкян, тренерами были Карен Керян, Вазген Микаелян, Тигран Акопян и Альберт Геворкян.