ՀՀ վարչապետն աշխատանքային այցով ժամանել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ Աբու Դաբիի միջազգային օդանավակայանում Նիկոլ Փաշինյանին դիմավորել է ԱՄԷ փոխվարչապետ, Արտաքին գործերի նախարար Շեյխ Աբդուլլահ բին Զայեդ Ալ Նահյանը:
Այսօր նախատեսված է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը ԱՄԷ նախագահ Շեյխ Մուհամմադ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ  աշխատանքային այցի ընթացքում հուլիսի 10-ին, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացի շրջանակում, Աբու Դաբիում տեղի կունենա երկկողմ հանդիպում՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև։

Премьер-министр Пашинян с рабочим визитом прибыл в ОАЭ
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в международном аэропорту Абу-Даби премьер-министра Республики Армения встретил заместитель премьер-министра ОАЭ, министр иностранных дел шейх Абдалла бин Заид Аль Нахайян.
Сегодня запланирована встреча премьер-министра Никола Пашиняна с президентом ОАЭ шейхом Мухаммедом Бин Зайдом Аль Нахайяном.
Как сообщалось ранее, 10 июля в Абу-Даби в рамках мирного процесса между Арменией и Азербайджаном состоится двусторонняя встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.