Իսրայելը մեղադրում է Իրանին հրադադարի խախտման մեջ, Թեհրանը հերքում է մեղադրանքները
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը Թեհրանին մեղադրել է հրադադարի խախտման մեջ և հայտարարել, որ հրամայել է Իսրայելի պաշտպանության բանակին «ուժեղ արձագանքել Իրանի կողմից հրադադարի խախտմանը՝ Թեհրանի սրտում ռեժիմի թիրախների դեմ ինտենսիվ հարվածներով»։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է BBC-ն։
Ավելի վաղ Իսրայելի բանակը հայտնել է, որ Իսրայելի ուղղությամբ արձակվել է մեկ հրթիռ, որն իրենք որսացել են։
Իր հերթին, իրանական պետական ​​IRIB հեռուստաալիքը հայտնել է, որ Թեհրանը որևէ նոր հրթիռ չի արձակել Իսրայելի ուղղությամբ՝ հերքելով հրադադարի խախտման մասին պնդումները։
«Իրանի կողմից օկուպացված տարածքների ուղղությամբ հրթիռ արձակելու մասին լուրը այն բանից հետո, երբ ռեժիմը հարկադրվեց հրադադարի, կեղծ է»,- նշել է հեռարձակողն իր Telegram ալիքում։

Israel has accused Iran of breaching the ceasefire.
Israeli Defence Minister Israel Katz has issued a statement, saying he has ordered the Israel Defense Forces to "respond forcefully to Iran's violation of the ceasefire with intense strikes against regime targets in the heart of Tehran," according to BBC.
Iranian state media has responded to Israel’s accusations, saying Iran denies reports that it fired a missile at Israel after the ceasefire began.
The chief of the general staff of the Israel Defense Forces (IDF) says the military will "respond with force" to what it calls Iran's "severe violation".
Iran's general staff of the armed forces has denied firing any missiles towards Israel in the last few hours, according to Iranian state media.