Վրաստանի ներքին գործերի նոր նախարար է նշանակվել Գելա Գալաձեն
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հայտարարել է Գելա Գելաձեին երկրի ներքին գործերի նոր նախարար նշանակելու մասին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Sputnik գործակալության վրացական ծառայությունը՝ վկայակոչելով Վրաստանի վարչապետի հայտարարությունը։
Նշվում է, որ Վրաստանի ներքին գործերի նախորդ նախարար Վախթանգ Գոմելաուրին մայիսի 28-ին հայտարարել է իր հրաժարականի մասին։
«Այսօրվանից պարոն Գելան (Գելա Գելաձե) կլինի Վրաստանի ներքին գործերի նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատարը։ Ցանկանում եմ պարոն Գելային մաղթել մեծ հաջողություններ այս պաշտոնում և իր գործունեության մեջ»,-ասել է Կոբախիձեն։
Վրաստանի վարչապետը վստահություն է հայտնել, որ նոր նախարարի ղեկավարությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարությունում առաջընթացն ու զարգացումը կշարունակվեն, և որ յուրաքանչյուր ոստիկանի շահերի նկատմամբ հոգատարություն կդրսևորվի։
Վրաստանի ներքին գործերի նոր նախարար Գելա Գելաձեն, ով կրթությամբ իրավաբան է, մինչև այս պաշտոնում նշանակվելը զբաղեցրել է Պետական անվտանգության ծառայության պետի տեղակալի պաշտոնը։

Гела Геладзе назначен новым министром внутренних дел Грузии
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе объявил о назначении Гелы Геладзе новым министром внутренних дел страны.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Sputnik-Грузия со ссылкой на заявление премьер-министра Грузии.
Отмечается, что предшественник Геладзе – Вахтанг Гомелаури, заявил об отставке 28 мая.
"С сегодняшнего дня господин Гела (Геладзе) будет исполнять обязанности министра внутренних дел Грузии. Хочу пожелать господину Геле больших успехов на этом посту и в его деятельности", – заявил Кобахидзе.
Премьер выразил уверенность, что под руководством Геладзе продолжится прогресс и развитие в министерстве внутренних дел и продолжится забота об интересах каждого полицейского.
Министр внутренних дел Гела Геладзе по образованию юрист, до назначения на пост главы МВД Грузии занимал должность заместителя главы Службы государственной безопасности.