ՀՀ վարչապետն ընդունել է Միջազգային կրոնական ազատությունների գագաթնաժողովի համանախագահ Սեմ Բրաունբեքին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Միջազգային կրոնական ազատությունների գագաթնաժողովի համանախագահ Սեմ Բրաունբեքին:
Վարչապետը ջերմությամբ է հիշել Վաշինգտոնում 5-րդ ամենամյա Միջազգային կրոնական ազատության գագաթնաժողովին, ինչպես նաև «Ազգային աղոթքի նախաճաշին» մասնակցությունը ու շնորհակալություն հայտնել հրավերի համար: Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է Սեմ Բրաունբեքի մասնակցությունը «Երևանյան երկխոսություն» ֆորումին և կարևորել հետագա համագործակցությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են կրոնական ազատությունների պաշտպանությանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաներ:

Prime Minister holds meeting with Co-Chair of the International Religious Freedom Summit Sam Brownback
Prime Minister Nikol Pashinyan received Sam Brownback, Co-Chair of the International Religious Freedom Summit.
The Prime Minister warmly recalled his participation in the 5th Annual International Religious Freedom Summit held in Washington, as well as the National Prayer Breakfast, and expressed his gratitude for the invitation.
Pashinyan welcomed Sam Brownback’s participation in the “Yerevan Dialogue” forum and emphasized the importance of continued cooperation, the Prime Minister's Office said in a readout.
During the meeting, issues related to the protection of religious freedoms, along with other topics of mutual interest, were discussed.