Մհեր Գրիգորյանն ու Վասիլիս Մարագոսը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ տնտեսական և ներդրումային պլանի իրականացման ընթացքի շուրջ
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների օրակարգային հարցեր:
Զրուցակիցները կարծիքներ են փոխանակել Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի և ՀՀ-ԵՄ տնտեսական և ներդրումային պլանի իրականացման ընթացքի շուրջ։
Կողմերը քննարկվել են նաև 2024 թվականին Բրյուսելում հայտարարված դիմակայունության և աճի պլանի ներքո 2025-2027 թվականների համար նախատեսվող միջոցառումների մշակման աշխատանքների հետ կապված հարցեր:

Мгер Григорян и Василис Марагос обсудили реализацию экономического и инвестиционного плана Армения-ЕС
Вице-премьер Республики Армения Мгер Григорян принял главу делегации Европейского Союза в РА, посла Василиса Марагоса.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на распространенный правительством Армении пресс-релиз, в ходе встречи обсуждались вопросы повестки отношений Армения-ЕС.
Собеседники обменялись мнениями о ходе реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве и экономического и инвестиционного плана Армения-ЕС.
Стороны также обсудили вопросы, связанные с разработкой мероприятий, запланированных на 2025–2027 годы в рамках Плана устойчивости и роста, анонсированного в Брюсселе в 2024 году.