Մհեր Գրիգորյանն ու Վասիլիս Մարագոսը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ տնտեսական և ներդրումային պլանի իրականացման ընթացքի շուրջ
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների օրակարգային հարցեր:
Զրուցակիցները կարծիքներ են փոխանակել Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի և ՀՀ-ԵՄ տնտեսական և ներդրումային պլանի իրականացման ընթացքի շուրջ։
Կողմերը քննարկվել են նաև 2024 թվականին Բրյուսելում հայտարարված դիմակայունության և աճի պլանի ներքո 2025-2027 թվականների համար նախատեսվող միջոցառումների մշակման աշխատանքների հետ կապված հարցեր:

Armenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan met with Ambassador Vassilis Maragos, the Head of EU Delegation to Armenia.
The Deputy PM and the EU Ambassador “discussed agenda items of the Armenia-EU relations,” Grigoryan’s office said in a readout.
They also exchanged views around the implementation of the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement and the Armenia-EU Economic and Investment Plan, according to the readout.
Issues related to the development of upcoming actions for 2025-2027 under the Resilience and Growth Plan announced in Brussels in 2024 were also discussed.