Ակբա Լիզինգը բացառիկ առաջարկներ է ներկայացնում Leasing Expo 2025-ին
Leasing Expo 2025-ի «Հիմնական գործընկեր» Ակբա Լիզինգը էքսպոյին ներկայացնում է շահավետ ու գործընկերային հատուկ առաջարկներ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Ակբա Լիզինգից, առաջարկները բոլոր ոլորտների համար են՝ գյուղատնտեսական ու շինարարական տեխնիկայից մինչև սարքավորումներ ու տրանսպորտային միջոցներ:
Լիզինգ էքսպոն արդեն 3-րդ տարին  մեկ տեղում է հավաքում  պետական, մասնավոր և միջազգային հատվածների առանցքային դերակատարներին, որոնք կարևորում են լիզինգի դերը տնտեսության զարգացման գործում։
«Վերջին 5 տարիների ընթացքում  աճ ենք արձանագրել գրեթե բոլոր կարևոր ցուցանիշներում,  և այսօր Ակբա Լիզինգը, լինելով շուկայի բացարձակ առաջատարը, բնականաբար, չէր կարող անմասն մնալ Leasing Expo 2025-ին մասնակցելուց։ Այստեղ մենք «Հիմնական գործընկեր» ենք և էքսպոյի շրջանակում  մեր մատակարարների հետ ներկայացնում ենք բացառիկ  առաջարկներ, որոնք այլ հավասար պայմաններում երբևէ չեն եղել Հայաստանում»,– նշել է Ակբա Լիզինգի գլխավոր տնօրեն Աղասի Գասպարյանը։
«Ակբա Լիզինգի պորտֆելի և ընդհանուր ծրագրերի հանրագումարը կազմում է ավելի քան  120 մլրդ ՀՀ դրամ, մենք վարկային կազմակերպությունների շրջանում առաջին հարկատուն ենք, սակայն երբեք մեր նպատակը միայն ֆինանսավորումը չի եղել․ մենք եղել ու մնում ենք վստահելի, երկարաժամկետ գործընկեր անկախ կազմակերպության չափից ու ոլորտից»,- նշել է Ակբա Լիզինգի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Սարգիս Սարգսյանը։
«Շատ ուրախ ենք կրկին տեսնել Ակբա Լիզինգին այս ցուցահանդեսին՝  որպես «Հիմնական գործընկեր»։ Լիզինգային պորտֆելով  ամենախոշորն է Ակբա Լիզինգը, և մեզ համար, որպես ցուցահանդեսի կազմակերպիչ, առանցքային ու կարևոր է նրա ներկայությունը։ Դուք տեսնում եք, թե ինչ տաղավարով ու հզոր առաջարկներով է ներկայացել ու բարձրացրել ցուցահանդեսի մակարդակը»,– նշել է Big Projects ընկերության մարքեթինգի և հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Դիանա Հարոյանը։
Վերջին հինգ տարիների ընթացքում ընկերությունը դարձել է տնտեսության իրական շարժիչ ուժերից մեկը՝ շուրջ 220 միլիարդ ՀՀ դրամ ուղղելով փոքր, միջին և խոշոր բիզնեսների կայուն զարգացմանը։

ACBA Leasing представляет эксклюзивные предложения на выставке Leasing Expo 2025
«Главный партнер» Leasing Expo 2025 компания ACBA Leasing представляет выгодные и специальные партнерские предложения для выставки.
Как сообщили Арменпресс в ACBA Leasing, предложения распространяются на все секторы: от сельскохозяйственной и строительной техники до оборудования и транспортных средств.
Третий год подряд Leasing Expo объединяет ключевых игроков из государственного, частного и международного секторов, которые подчеркивают роль лизинга в экономическом развитии.
«За последние 5 лет мы зафиксировали рост практически по всем значимым показателям, и сегодня ACBA Leasing, являясь абсолютным лидером рынка, естественно, не могла остаться без участия в Leasing Expo 2025». Здесь мы являемся «Главным партнером» и в рамках выставки совместно с нашими поставщиками представляем эксклюзивные предложения, которые никогда не предлагались в Армении при прочих равных условиях», - отметил Агаси Гаспарян, генеральный директор ACBA Leasing.
«Общая стоимость портфеля и общих программ ACBA Leasing составляет более 120 млрд драмов. Мы являемся первым налогоплательщиком среди кредитных организаций, но нашей целью никогда не было только финансирование. Мы были и остаемся надежным, долгосрочным партнером независимо от размера и сектора организации», - отметил заместитель генерального директора ACBA Leasing Саркис Саргсян.
«Мы очень рады снова видеть Acba Leasing на этой выставке в качестве «Главного партнера». Akba Leasing является крупнейшей по лизинговому портфелю, и для нас, как организаторов выставки, ее присутствие является ключевым и важным. Вы видите, какой павильон и мощные предложения она представила и подняла уровень выставки», — отметила Диана Ароян, руководитель отдела маркетинга и коммуникаций Big Projects.
За последние пять лет компания превратилась в одну из реальных движущих сил экономики, направив около 220 млрд драмов на устойчивое развитие малого, среднего и крупного бизнеса.