Պարույր Հովհաննիսյանը նշանակվել է ՄԱԿ-ում Հայաստանի ներկայացուցիչ
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով Պարույր Հովհաննիսյանը նշանակվել է Միավորված ազգերի կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ (նստավայրը՝ Նյու Յորք)։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքից, մեկ այլ հրամանագրով Մհեր Մարգարյանը հետ է կանչվել Միավորված ազգերի կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչի պաշտոնից: Նա նշանակվել էր 2018 թվականի օգոստոսի 13-ին:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ՀՀ վարչապետի որոշմամբ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ազատվել է պաշտոնից:

Paruyr Hovhannisyan appointed Armenia’s Permanent Representative to the UN
By a decree of the  Armenian President Vahagn Khachaturyan, Paruyr Hovhannisyan has been appointed as the Permanent Representative of the Republic of Armenia to the United Nations (residing in New York).
According to the official website of the President of Armenia, by another decree, Mher Margaryan has been recalled from the post of Permanent Representative to the United Nations. He had held the position since his appointment on August 13, 2018.
By a decision of the Prime Minister of Armenia, Deputy Minister of Foreign Affairs Paruyr Hovhannisyan was relieved of his duties.