Ռուսաստանը և Ուկրաինան մեկը մյուսի վրա տասնյակ ԱԹՍ-ներ են արձակել. կան վիրավորներ
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի զինված ուժերը գիշերը անօդաչու թռչող սարքերով զանվածային հարվածներ են հասցրել մեկը մյուսի տարածքին։ Երկու կողմերում էլ կան վիրավորներ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հաղորդել է, որ Ռուսաստանի հակաօդային պաշտպանության համակարգերը որսացել են ուկրաինական 93 անօդաչու թռչող սարք, որոնց մեծ մասը՝ 87-ը, Կուրսկի մարզի երկնքում։
Եվս չորս ԱԹՍ խոցել է Ռոստովի մարզի, երկուսը՝ Բելգորոդի մարզի երկնքում։ Զոհերի և ավերածությունների մասին ռազմական գերատեսչությունը չի հայտնում։
Ավելի վաղ Ռոստովի մարզի իշխանությունները հայտնել էին, որ ԱԹՍ-ների հարվածի տակ է հայտնվել Տագանրոգ քաղաքը։ Վնասվել է երկու բնակելի բազմահարկ շենք։ Նախնական տվյալներով՝ տուժել է 2 մարդ, զոհեր և վիրավորներ չկան։
Իր հերթին Ուկրաինայի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը հայտնել է, որ գիշերը Խարկովը ռուսական ուժերի կողմից ենթարկվել է ԱԹՍ-ների զանգվածային գրոհի։ Հարվածների են ենթարկվել երկու քաղաքացիական ձեռնարկություն, բռնկվել են հրդեհներ։ Տուժել է 8 մարդ, այդ թվում՝ 3 երեխա։ Վնասվել են նաև մերձակայքում գտնվող բնակելի տները։

Россия и Украина ночью нанесли взаимные удары беспилотниками, сообщается о раненых
Вооруженные силы России и Украины ночью нанесли взаимные удары с использованием беспилотников. С обеих сторон есть раненые.
Как передает Арменпресс, в Минобороны России сообщили, что российские системы ПВО перехватили 93 украинских беспилотника, большинство из них - 87 над Курской областью.
Еще четыре беспилотника были сбиты в небе над Ростовской областью и два - над Белгородской областью. Сообщений о жертвах и разрушениях нет.
Ранее власти Ростовской области сообщили, что атаке беспилотников подвергся и город Таганрог. Повреждены два многоэтажных жилых дома. По предварительным данным, пострадали 2 человека, погибших нет.
В Государственной службе по чрезвычайным ситуациям Украины сообщили, что ночью по Харькову были нанесены массированные удары российскими беспилотниками. Пострадали два гражданских объекта, возникли пожары. Ранения получили 8 человек, в том числе 3 ребенка. Повреждения получили и близлежащие жилые дома.