Նիդեռլանդները մտադիր է մինչև 2030 թվականը բանակի թիվը հասցնել 100 հազարի
Նիդեռլանդները մինչև 2030 թվականն իր բանակի թիվը կհասցնի 100 հազարի, որից հետո այդ թիվը կարող է հասնել 200 հազարի։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին մարտի 24-ին հայտնել է Նիդեռլանդների պաշտպանության նախարարությունը:
«Մինչև 2030 թվականը զինվորականների թիվը կհասցվի 100 հազարի։ Հետո այդ թիվը կարող է կրկնապատկվել։ Այդ մասին այսօր նամակով Նիդեռլանդների ներկայացուցիչների պալատին (խորհրդարանի ստորին պալատ) հայտնել է պետքարտուղարը»,-ասվում է պաշտպանության նախարարության կայքում հրապարակված հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ պրոֆեսիոնալ զինվորները, պահեստազորայինները և քաղաքացիական անձնակազմը ոչ միայն պետք է ավելի արագ հավաքագրվեն, այլև պետք է ավելի արագ վերապատրաստվեն, մարզվեն և ինտեգրվեն մշտական ​​ստորաբաժանումներում։

Нидерланды увеличат численность армии до 100 тысяч человек к 2030 году
Нидерланды увеличат численность армии до 100 тысяч человек к 2030 году, после этого число может вырасти до 200 тысяч. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщили в минобороны королевства в понедельник.
"Численность военнослужащих к 2030 году вырастет до 100 000 человек. Позднее это число, возможно, будет удвоено. Об этом сегодня госсекретарь Гейс Тёйнман проинформировал в письме Палату представителей (нижнюю палату парламента) Нидерландов", - говорится в сообщении на сайте оборонного ведомства.
Отмечается, что профессиональные солдаты, резервисты и гражданский персонал должны не только набираться быстрее, но и их также должны быстрее обучать, тренировать и включать в постоянные подразделения.
"Пришло время быстро внедрить необходимые изменения в вооруженные силы, чтобы мы были готовы, когда это будет необходимо", - цитирует минобороны госсекретаря.