Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետ Միհել Մարտինին ազգային տոնի՝ Սուրբ Պատրիկի օրվա առթիվ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած շնորհավորական ուղերձում նշված է.
«Շնորհավորում եմ Ձեզ և Իռլանդիայի բարեկամ ժողովրդին Իռլանդիայի ազգային տոնի՝ Սուրբ Պատրիկի օրվա առթիվ:
Իռլանդիայի հետ հարաբերությունները կարևոր տեղ են զբաղեցնում Հայաստանի Հանրապետության արտաքին քաղաքականության օրակարգում, և մեր Կառավարությունը հաստատակամ է շարունակելու դրանց ընդլայնումն ու զարգացումը:
Ժողովրդավարական արժեքների վրա խարսխված երկկողմ և բազմակողմ փոխգործակցության հետևողական խորացումը, այդ թվում՝ Հայաստան-ԵՄ գործընկերության շրջանակներում, բխում է Հայաստանի և Իռլանդիայի շահերից՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության: Լիահույս եմ, որ առաջիկայում Հայաստան-Իռլանդիա երկկողմ օրակարգը հեռանկարային ծրագրերով առաջ մղելու համար կունենանք նոր հնարավորություններ»:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Irish Prime Minister Micheál Martin on the occasion of the national holiday, St. Patrick's Day.
According to the Prime Minister's Office, the congratulatory message reads as follows:
"I congratulate you and the friendly people of Ireland on the occasion of Ireland’s national holiday, St. Patrick's Day.
Relations with Ireland hold an important place on the foreign policy agenda of the Republic of Armenia, and our government is determined to continue their further expansion and development.
The consistent deepening of bilateral and multilateral cooperation, anchored in democratic values, including within the framework of the Armenia-EU partnership, is in the interests of Armenia and Ireland, for the benefit of our peoples. I am hopeful that in the near future, we will have new opportunities to advance the Armenia-Ireland bilateral agenda with promising programs."