ԱՄՆ մաքսային և սահմանապահ թիմը դեռևս չի ժամանել Հայաստան
Հայաստան ԱՄՆ մաքսային և սահմանապահ թիմի նախատեսվող այցը տեղի չի ունեցել։ Այս մասին «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնել է Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը։
«Տեղեկացնում ենք, որ ԱՄՆ մաքսային և սահմանապահ թիմի՝ Հայաստան նախատեսվող այցը տեղի չի ունեցել»,- նշել է նա։
ՊԵԿ-ը նախատեսված այցի վերաբերյալ այլ մանրամասներ չի հայտնել՝ թիմի դեռևս Հայաստան չժամանելով պայմանավորված։
2025 թվականի հունվարի 14-ին Վաշինգտոնում կայացած Հայաստանի և ԱՄՆ–ի միջև ռազմավարական գործընկերության կանոնադրության ստորագրման արարողության ժամանակ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հայտարարել էր, որ առաջիկա շաբաթներին ամերիկյան մաքսային և սահմանապահ թիմը կուղևորվի Հայաստան՝ աջակցելու սահմանային անվտանգության կարողությունների զարգացմանը։

Запланированный визит группы таможенников и пограничников США в Армению еще не состоялся: КГД
Запланированный визит группы таможенников и пограничников США в Армению еще не состоялся. Об этом в ответ на запрос «Арменпресс» сказал заместитель председателя Комитета государственных доходов Рафаэль Геворкян.
«Сообщаем, что запланированный визит в Армению группы таможенников и пограничников США не состоялся», — отметил он.
Никаких других подробностей о запланированном визите КГД не предоставил.
Во время церемонии подписания Хартии стратегического партнерства между Арменией и Соединенными Штатами в Вашингтоне 14 января 2025 года государственный секретарь США Энтони Блинкен объявил, что в ближайшие недели в Армению отправится группа представителей Таможенной и пограничной службы США для поддержки развития потенциала пограничной безопасности.