Հայաստանում կան փակ ավտոճանապարհներ, Լարսը փակ է բեռնատարների համար
Թալինի, Աշոցքի, Սպիտակի, Վանաձորի, Թումանյանի, Աբովյանի, Հրազդանի, Սևանի, Դիլիջանի, Իջևանի, Նոյեմբերյանի, Տավուշի, Ճամբարակի, Գավառի, Եղեգնաձորի, Վայքի, Ջերմուկի, Սիսիանի, Գորիսի, Կապանի, Մեղրիի տարածաշրջաններում և Վարդենյաց լեռնացքում ձյուն է տեղում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է  «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից, Նորավան-Լծեն-Տաթև, Գորիս-Սիսիան, Շինուհայր-Տաթև ավտոճանապարհները փակ են ծանրաքաշ և կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։
ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության մյուս ավտոճանապարհները բաց են։
ՀՀ ՆԳՆ Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համար։

В Армении есть закрытые автодороги, Ларс закрыт для грузовых автомобилей
В районах Талина, Ашоцка, Спитака, Ванадзора, Туманяна, Абовяна, Раздана, Севана, Дилижана, Иджевана, Ноемберяна, Тавуша, Чамбарака, Гавара, Ехегнадзора, Вайка, Джермука, Сисиана, Гориса, Капана, Мегри и на перевале Варденяц идет снег.
Как передает Арменпресс, Дорожный департамент сообщает, что автодороги Нораван-Лцен-Татев, Горис-Сисиан, Шинуайр-Татев закрыты для большегрузных автомобилей и автомобилей с прицепами.
Остальные межгосударственные и республиканские автодороги Республики Армения открыты.
Дорожные строители проводят работы по очистке и посыпке дорог песком и солью.
Спасательная служба МВД Республики Армения сообщает, что согласно информации, поступившей из Департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и Центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для грузового транспорта.