Թբիլիսիում անցկացված բողոքի ակցիայի ժամանակ ավելի քան 30 ընդդիմադիր է ձերբակալվել
Ոստիկանության աշխատակիցները փետրվարի 2-ին Թբիլիսիում անցկացված բողոքի ակցիայի ժամանակ ձերբակալել են ընդդիմության 31 կողմնակիցների, որոնք փորձել են անօրինական կերպով փակել կենտրոնական ավտոմայրուղին: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունից, այդ մասին փետրվարի 3-ին հայտնել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը։
Բոլոր բերման ենթարկվածներին մեղադրանք է առաջադրվել վարչական իրավախախտումների համար։
«Բերման ենթարկվածներից ոմանք ազատ են արձակվել դատարան ներկայանալու ստորագրությամբ. նրանց թվում է ընդդիմադիր «Հանուն փոփոխությունների կոալիցիա» կուսակցության առաջնորդ Նիկա Մելիան», - հայտնել ՆԳՆ-ն։
Փետրվարի 2-ին ընդդիմության մի քանի հարյուր կողմնակիցներ փորձել են փակել Թբիլիսի տանող ավտոմայրուղին, սակայն ոստիկանությունը նրանց թույլ չի տվել դա անել։

В ходе акции протеста в Тбилиси задержано более 30 оппозиционеров
Служащие грузинской полиции во время акции протеста в Тбилиси 2 февраля задержали 31 сторонника оппозиции, которые пытались незаконно перекрыть центральную автомагистраль. Как передает Арменпресс, со ссылкой на Интерфакс, об этом 3 февраля сообщило МВД Грузии.
Всем задержанным предъявлены обвинения в совершении административных правонарушений.
“Некоторые из задержанных освобождены под подписку явиться в суд, в их числе и лидер оппозиционной партии “Коалиция за перемены” Ника Мелия”, - сообщили в МВД.
2 февраля несколько сотен сторонников оппозиции попытались перекрыть трассу, ведущую в Тбилиси, однако полиция не позволила им сделать это.