Ուկրաինան սկսել է սեփական FPV անօդաչու թռչող սարքերի արտադրությունը
Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարությունն սկսել է կոդավորված FPV անօդաչու թռչող սարքերի սեփական արտադրությունը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդում է «ՌԲԿ-Ուկրաինա»-ն՝ վկայակոչելով պաշտպանության նախարարությունը։
Գերատեսչությունում պարզաբանել են, որ նախագիծն իրականացվում է ԱԹՍ-ների արտադրության լիցենզիա տրամադրած մասնավոր մշակողի հետ եռակողմ համաձայնագրով։
Արտադրանքը կուղարկվի Ուկրաինայի պաշտպանության ուժերի ստորաբաժանումներին։
Գերատեսչությունն արդեն մշակել է անօդաչու թռչող սարքերի այլ մշակողների հետ նմանատիպ արտադրություն կազմակերպելու ճանապարհային քարտեզ։
Ավելի վաղ «ՌԲԿ-Ուկրաինա»-ն հայտնել էր, որ 2024 թվականին շահագործման է հանձնվել սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի ավելի քան 900 նոր նմուշ։
Մասնավորապես, Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարությունը վերջերս կոդավորել և Ուկրաինայի զինված ուժերի շահագործմանն է հանձնել մեծ անցունակությամբ «Զուբր» զրահապատ ավտոմեքենան։ Նաև նախարարությունը կոդավորել և շահագործման է հանձնել տեղական արտադրության Oncilla-Shturm զրահապատ փոխադրամեքենան։

Украина начала производство собственных беспилотников FPV
Министерство обороны Украины запустило собственное производство зашифрованных FPV-дронов. Как передает Арменпресс, об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на сообщение Министерства обороны.
В ведомстве пояснили, что проект реализуется в рамках трехстороннего соглашения с частным застройщиком, которому предоставлена ​​лицензия на производство БПЛА.
Продукция будет направляться ​​в части Вооруженных сил Украины.
Ведомство уже разработало дорожную карту по организации такого же производства с другими разработчиками.
Ранее РБК-Украина сообщало, что в 2024 году на вооружение поступит более 900 новых образцов вооружения и военной техники.
В частности, недавно Министерство обороны Украины приняло на вооружение бронированный автомобиль повышенной проходимости “Зубр”. Министерство также кодифицировало и ввело в эксплуатацию бронетранспортер “Онцилла-Штурм” местного производства.