Հայաստանը ներառվել է Vanity Fair Italy-ի 2025 թվականի ճամփորդական ուղղությունների ցանկում
Հայաստանն ընդգրկվել է Vanity Fair Italy իտալական ամսագրի 2025 թվականի լավագույն զբոսաշրջային ուղղությունների ցանկում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ զբոսաշրջության կոմիտեն։
«Հայաստանը փոքր է միայն աշխարհագրորեն», – նշում է մարքեթինգի փորձագետ Նադիա Պասկուալը։ Ունենալով հիասքանչ բնություն, հարուստ մշակույթ, ավելի քան 6000 տարվա գինեգործության պատմություն և անսահման հնարավորություններ ակտիվ զբոսաշրջության համար՝ Հայաստանը առաջարկում է անմոռանալի փորձառություններ։
Նա նաև հիշեցնում  Հայաստանից դեպի Միլան, Հռոմ և Վենետիկ ուղիղ չվերթների մասին, որոնց շնորհիվ հայաստանյան արկածները ավելի հասանելի են դառնում։

Армения включена в список туристических направлений Vanity Fair Italy 2025 года
Армения по версии итальянского журнала “Vanity Fair Italy” вошла в список лучших туристических направлений 2025 года. Как передает Арменпресс, об этом сообщил Комитет по туризму Республики Армения.
“Армения мала лишь в географическом понятии. Армения с ее прекрасной природой, богатой культурой, более чем 6000-летней историей виноделия и бесконечными возможностями для активного туризма предлагает незабываемые впечатления”, - отметила эксперт по маркетингу Надя Паскуале.
Она также напомнила о прямых рейсах из Армении в Милан, Рим и Венецию, благодаря которым  приключения в Армении становятся более доступными.