Հասմիկ Տոլմաջյանը նշանակվել է Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպան
Հայաստանի նախագահի հրամանագրով Ժնևի Միավորված ազգերի կազմակերպության գրասենյակում և այլ միջազգային կազմակերպություններում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հասմիկ Տոլմաջյանը նշանակվել է  Շվեյցարիայի Համադաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Ժնև):
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝  հրամանագիրը հրապարակվել է ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքում։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաև «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 3-րդ մասի և 14-րդ հոդվածի.
Ժնևի Միավորված ազգերի կազմակերպության գրասենյակում և այլ միջազգային կազմակերպություններում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հասմիկ ՏՈԼՄԱՋՅԱՆԻՆ նշանակել Շվեյցարիայի Համադաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Ժնև)»,- ասված է հրամանագրում:

Асмик Толмаджян назначена послом Армении в Швейцарии
Указом президента Республики Армения постоянный представитель Республики Армения в офисе ООН в Женеве и других международных организациях Асмик Толмаджян назначена чрезвычайным и полномочным послом Республики Армения в Швейцарской Конфедерации (резиденция в г. Женева).
Как сообщает Арменпресс, указ опубликован на официальном сайте президента Республики Армения.
“Принимая за основу предложение Премьер-министра, согласно 2-му пункту 1-й части 132-й статьи Конституции, а также 3-й части 13-й статьи и 14-й статьи  Закона “О дипломатической службе”, назначить Постоянного представителя Республики Армения в офисе Организации Объединенных Наций и других международных организациях Асмик Толмаджян Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Армения в Швейцарской Конфедерации)”, - говорится в указе.