Նիկոլ Փաշինյանն իր գլխավոր խորհրդականի հետ քննարկել է Հայաստանում կայանալիք COP-17-ի կազմակերպչական հարցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր գլխավոր խորհրդական Համբարձում Մաթեւոսյանի հետ քննարկել է COP-17 համաժողովի կազմակերպչական հարցերը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Փաշինյանը հանդիպումից տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով.
«2026թ. Հայաստանում կայանալիք COP-17 համաժողովի կազմակերպչական հարցերը քննարկեցի իմ գլխավոր խորհրդական Համբարձում Մաթեւոսյանի հետ, ով COP-17-ի կազմկոմիտեի նախագահն է»

Prime Minister Pashinyan, chief advisor discuss organizational issues of COP-17 to be held in Armenia
YEREVAN, JANUARY 4, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan discussed the organizational issues of the COP-17 conference with his chief advisor Hambardzum Matevosyan.
PM Pashinyan shared a video from the meeting, stating: "I discussed the organizational issues of the COP-17 conference, which will be held in Armenia in 2026, with my chief advisor Hambardzum Matevosyan, who is the chairman of the COP-17 organizing committee."