Վարչապետ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Չոյ Սան Մոկին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Կորեայի Հանրապետության փոխվարչապետ, նախագահի պաշտոնակատար Չոյ Սան Մոկին՝ Մուան միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ողբերգական ավիավթարի կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Կորեայի Հանրապետության Մուան միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ողբերգական ավիավթարի մասին, որը բազմաթիվ մարդկանց կյանքեր է խլել։
Իմ կարեկցանքն ու զորակցությունն եմ հայտնում զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

YEREVAN, DECEMBER 30, ARMENPRESS.  Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a telegram of condolences to South Korea's Acting President, Deputy Prime Minister Choi Sang-mok regarding the tragic plane crash at Muan International Airport.
The telegram reads:
“I have learned with deep sorrow about the tragic plane crash at Muan International Airport in the Republic of Korea, which claimed the lives of many people.
I express my sympathy and support to the families and relatives of the victims, wishing them strength and a speedy recovery to the injured.”