Վարչապետ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Չոյ Սան Մոկին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Կորեայի Հանրապետության փոխվարչապետ, նախագահի պաշտոնակատար Չոյ Սան Մոկին՝ Մուան միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ողբերգական ավիավթարի կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Կորեայի Հանրապետության Մուան միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ողբերգական ավիավթարի մասին, որը բազմաթիվ մարդկանց կյանքեր է խլել։
Իմ կարեկցանքն ու զորակցությունն եմ հայտնում զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Премьер-министр Пашинян направил телеграмму соболезнования и.о. президента Республики Корея
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования вице-президенту, исполняющему обязанности президента Республики Корея Чой Сан Моку по случаю многочисленных человеческих жертв в результате крушения самолета в аэропорту Муан. Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в послании говорится:
“С глубокой скорбью узнал о трагическом крушении самолета в международном аэропорту Муан, ставшей причиной многочисленных человеческих жертв.
Выражаю соболезнования и слова поддержки семьям и родственникам погибших, желая им стойкости духа, а пострадавшим желаю скорейшего выздоровления”.