ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Armenian Airlines ավիաընկերությունը բացել է նոր ուղիղ չվերթ՝ Երևանից դեպի Վոլգոգրադ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են «Հայկական ավիաուղիներ»-ից՝ մանրամասնելով, որ թռիչքները կլինեն շաբաթական հաճախականությամբ՝ կիրակի օրերին։
«Armenian Airlines-ն այսօր չվերթներ են իրականացնում 8 ուղղությամբ, որից վեցը ՌԴ քաղաքներ։ Ռուսական շուկան այսօր ամենապահանջված և զարգացող ուղղություններից է։ Վոլգոգրադում ապրում է հայկական մեծ համայնք, բացի այդ սա նաև զբոսաշրջության զարգացման առումով է կարևոր»,-նշել է ավիաընկերության տնօրեն Արարատ Սարգսյանն ու հավելել, որ հաջորդ տարի կլինեն նոր ու հետաքրքիր ուղղություններ։
Երևան-Վոլգոգրադ թռիչքի տևողությունը 2 ժամ 15 րոպե է։ Ուղևորների ավիափոխադրումն իրականացվում է հարմարավետ Airbus 321 ինքնաթիռով՝ նախատեսված 220 ուղևորի համար:

Открыт новый прямой рейс из Еревана в Волгоград
Armenian Airlines ("Армянские авиалинии") открыли новый прямой рейс из Еревана в Волгоград. Как передает Арменпресс, об этом сообщают Armenian Airlines, уточняя, что рейсы будут еженедельными, по воскресеньям.
"Armenian Airlines сегодня выполняют рейсы по 8 направлениям, шесть из которых - в города России. Российский рынок сегодня является одним из самых востребованных и развивающихся направлений. В Волгограде проживает большая армянская община, кроме того, это важно и с точки зрения развития туризма", - сказал директор авиакомпании Арарат Саргсян, добавив, что в следующем году появятся новые интересные направления.
Продолжительность рейса Ереван-Волгоград составляет 2 часа 15 минут. Авиаперевозки пассажиров осуществляются комфортабельным самолетом Airbus 321, рассчитанным на 220 пассажиров.