Ղազախստանի Հանրապետության նախագահի հեռուստառադիոհամալիրը շնորհավորել է «Արմենպրես»-ի հիմնադրման 106-ամյակը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ղազախստանի Հանրապետության նախագահի հեռուստառադիոհամալիրը շնորհավորել է «Արմենպրես» լրատվական գործակալությանը հիմնադրման 106-ամյակի առթիվ։
«Շնորհավորում ենք «Արմենպրես» լրատվական գործակալության հիմնադրման 106-ամյակի առթիվ։ Մաղթում ենք բարգավաճում, աճ և ստեղծագործական հաջողություն»,- ասված է շնորհավորական ուղերձում։
Ղազախստանի Հանրապետության նախագահի հեռուստառադիոհամալիրն ապահովում է Ղազախստանի նախագահի գործունեության լուսաբանումը։ Հեռուստառադիոհամալիրը հիմնադրվել է 1996 թվականին։ Հեռուստառադիոհամալիրի կազմում են «Կազինֆորմ» լրատվական գործակալությունը, JIBEK JOLY հեռուստաընկերությունը և Փաստագրական ֆիլմերի կենտրոնը։

Kazakhstan President’s Television and Radio Complex congratulates Armenpress on 106th anniversary of foundation
YEREVAN, DECEMBER 18, ARMENPRESS. The Kazakhstan President’s Television and Radio Complex has congratulated Armenpress on its 106th anniversary of establishment.
“Congratulations on the 106th anniversary of the establishment of Armenpress news agency. We wish you prosperity, growth and creative success,” the Kazakhstan President’s Television and Radio Complex said in a letter.
Armenpress news agency was founded on December 18, 1918. Back then, it was known as the Armenian Telegraph Agency. The agency was renamed Armenpress in 1972.