Ղազախստանի Հանրապետության նախագահի հեռուստառադիոհամալիրը շնորհավորել է «Արմենպրես»-ի հիմնադրման 106-ամյակը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ղազախստանի Հանրապետության նախագահի հեռուստառադիոհամալիրը շնորհավորել է «Արմենպրես» լրատվական գործակալությանը հիմնադրման 106-ամյակի առթիվ։
«Շնորհավորում ենք «Արմենպրես» լրատվական գործակալության հիմնադրման 106-ամյակի առթիվ։ Մաղթում ենք բարգավաճում, աճ և ստեղծագործական հաջողություն»,- ասված է շնորհավորական ուղերձում։
Ղազախստանի Հանրապետության նախագահի հեռուստառադիոհամալիրն ապահովում է Ղազախստանի նախագահի գործունեության լուսաբանումը։ Հեռուստառադիոհամալիրը հիմնադրվել է 1996 թվականին։ Հեռուստառադիոհամալիրի կազմում են «Կազինֆորմ» լրատվական գործակալությունը, JIBEK JOLY հեռուստաընկերությունը և Փաստագրական ֆիլմերի կենտրոնը։

Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан поздравил информационное агентство Арменпресс со 106-летием.
“Поздравляем со 106-летием со дня основания информационного агентства “Арменпресс”. Желаем Вам процветания, роста и творческих успехов”, - говорится в поздравительном послании.
18 декабря 1918 года решением Национального совета Первой Республики Армения было создано беспрецедентное государственное информационное агентство - Армянское телеграфное агентство. В 1920-1922 годах агентство называлось “Арменкавроста”, в 1922-1972 годах - Армянское телеграфное агентство, с 1972 года - “Арменпресс”.
Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан обеспечивает освещение деятельности Президента Казахстана. Телерадиокомплекс был основан в 1996 году. В состав телерадиокомплекса входят информационное агентство “Казинформ”, телекомпания JIBEK JOLY и Центр документального кино.