Երվանդ Քոչարի ստեղծագործություններից երկուսը ցուցադրվել են Փարիզում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փարիզի ժամանակակից արվեստի ազգային թանգարանի վերջին ձեռքբերումներին նվիրված ցուցադրության բացման հանդիսավոր արարողությունը, որը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 3-ին, ներկայացվել են նաև ականավոր նկարիչ, քանդակագործ Երվանդ Քոչարի աշխատանքներից երկուսը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Երվանդ Քոչարի թանգարանից:
Բացման խոսքում Փարիզի ժամանակակից արվեստի ազգային թանգարանի տնօրեն Քսավիե Ռեյն անձամբ ներկայացրել է Երվանդ Քոչարին՝ արժևորելով նրա ներդրումը համաշխարհային կերպարվեստում, ինչպես նաև կարևորելով այն հայ-ֆրանսիական մշակութային կապերի զարգացման համատեքստում։
Երվանդ Քոչարի թանգարանը խորին շնորհակալություն է հայտնում Ֆրանսիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատանն այդ մեծ ու նշանակալի իրադարձությանը մասնակցելու և իրենց աջակցելու համար։

В Париже были представлены две работы Ерванда Кочара
На церемонии открытия выставки новых приобретений Музея современного искусства Парижа, состоявшейся 3 декабря, экспонировались и две работы выдающегося армянского скульптора и художника Ерванда Кочара.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Музей Ерванда Кочара.
Во вступительной речи директор Музея современного искусства Парижа Ксавье Рей обратился и к творчеству Ерванда Кочара, высоко оценив его вклад в мировое изобразительное искусство.
Музей Ерванда Кочара выражает глубокую признательность посольству Республики Армения во Франции за участие в этом большом и значимом мероприятии.