Հայաստանի վարչապետն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահ Թերեզա Չերվինսկային:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ՀՀ Կառավարության և ԵՆԲ-ի միջև արդյունավետ համագործակցությունը, այդ թվում՝ ճանապարհաշինության, ենթակառուցվածքների զարգացման, էներգետիկայի, ջրային ոլորտի և այլ ուղղություններով:
Թերեզա Չեվինսկայան նշել է, որ ԵՆԲ-ն պատրաստ է շարունակելու փոխգործակցությունը ՀՀ կառավարության առաջնահերթությունների և ռազմավարական ծրագրերի իրականացման գործում:
Այս համատեքստում, կողմերը կարևորել են Հյուսիս-հարավ ավտոճանապարհի, Երևանի էներգաարդյունավետության բարձրացման և այլ ծրագրերի կյանքի կոչումը:
Մտքեր են փոխանակվել հետագա նախագծերի իրականացման հնարավորությունների, ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի և այլ հարցերի շուրջ:

Премьер-министр Армении принял вице-президента Европейского инвестиционного банка
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял вице-президента Европейского инвестиционного банка Терезу Червинскую.
Как передает Арменпресс, со ссылкой на сообщение Аппарата премьер-министра, Никол Пашинян подчеркнул эффективное сотрудничество между правительством РА и Европейским инвестиционным банком, в том числе в дорожном строительстве, развитии инфраструктур, энергетике, водном секторе и других направлениях.
Тереза Червинская отметила, что ЕИБ готов продолжить сотрудничество в реализации приоритетных и стратегических проектов правительства РА.
В этом контексте стороны подчеркнули важность реализации проекта автодороги “Север-Юг”, повышения энергоэффективности Еревана и других проектов.
Состоялся обмен мнениями о возможностях реализации дальнейших проектов, проекте правительства РА “Перекресток мира” и по другим вопросам.