ՀՀ ԱԽ քարտուղարը Վիլնյուսում մասնակցել է «Ժողովրդավարության ապագան» ֆորումին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիտվա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մասնակցել է «Ժողովրդավարության ապագան» ֆորումին:
«Ֆորումի ընթացքում նշել եմ Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարության համապարփակ բարեփոխումների մասին՝ շեշտելով դրանց առաջնահերթությունը ՀՀ կառավարության համար և ընդգծել դրանց դերը՝ նպաստելու երկրի դիմակայունության բարձրացմանը:
Հավելել եմ, որ ՀՀ իշխանություններն այսօր շարունակում են առաջ մղել ժողովրդավարության կայացման գործընթացը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ԱԽ քարտուղարը:
Արմեն Գրիգորյանը ֆորումի ընթացքում նաև ընդգծել է, որ ժողովրդավարությունն ու անվտանգությունը փոխլրացնում են միմյանց և ոչ թե հակասում:
Նոյեմբերի 8-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մեկնել է Լիտվայի Հանրապետության մայրաքաղաք Վիլնյուս՝ մասնակցելու «Ժողովրդավարության ապագան» ֆորումին:

Секретарь Совета безопасности Армении принял участие в форуме "Будущее демократии" в Вильнюсе
В рамках рабочего визита в Литву секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял участие в форуме "Будущее демократии".
«В ходе форума я отметил комплексные демократические реформы, осуществляемые в Армении, подчеркнув их приоритетность для правительства РА и их роль в содействии повышению устойчивости страны. Я добавил, что сегодня власти РА продолжают продвигать процесс становления демократии", - написал секретарь Совета безопасности на своей странице в Facebook, сообщает Арменпресс.
В ходе форума Армен Григорян также подчеркнул, что демократия и безопасность дополняют друг друга и не противоречат друг другу.
8 ноября секретарь Совета Армении Армен Григорян отбыл в столицу Литовской Республики Вильнюс для участия в форуме "Будущее демократии".