Ջո Բայդենը հավաստիացրել է, որ ԱՄՆ նախագահի լիազորությունները խաղաղ կերպով կփոխանցի Դոնալդ Թրամփին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ գործող նախագահ Ջո Բայդենը ամփոփել է ԱՄՆ նախագահական ընտրությունների արդյունքները։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Բայդենը հավաստիացրել է, որ հունվարի 20-ին ԱՄՆ նախագահի լիազորությունները խաղաղ կերպով կփոխանցի Դոնալդ Թրամփին։ Գործող նախագահն ընդգծել է, որ ԱՄՆ ընտրական համակարգը վստահության արժանի է։
Բայդենն արդեն հանձնարարել է իր վարչակազմին համագործակցել Թրամփի թիմի հետ՝ ապահովելու համար անցնցում և կարգավորված իշխանության փոխանցում։
ԱՄՆ նախագահական ընտրությունները կայացել են նոյեմբերի 5-ին, և հաղթող է ճանաչվել հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը։

YEREVAN, NOVEMBER 7, ARMENPRESS. In his public address following Donald Trump's victory in the U.S. elections, President Biden emphasized his commitment to ensuring a 'peaceful and orderly' transition of power to Trump.
"As my duty as President, on Jan 20, we will have peaceful transfer of power," announced President Biden in his first address to the nation post US election results. ''I assured President-elect Donald Trump of a peaceful transition of power,'' added US President Joe Biden.
US President Joe Biden urged Americans Thursday to lower the political temperature after Donald Trump's sweeping election win, saying he would ensure a "peaceful and orderly" transition to the Republican.