Հովհաննես Համբարձումյանը «Չելսի»-ի դեմ խաղը բացառիկ իրադարձություն է համարում հայկական ֆուտբոլի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Նոա» ֆուտբոլային ակումբի պաշտպան Հովհաննես Համբարձումյանը Կոնֆերենցիաների լիգայի հիմնական փուլի «Չելսի»-ի դեմ հանդիպումը բացառիկ իրադարձություն է համարում հայկական ֆուտբոլի համար:
«Ֆավորիտ թիմի հետ ենք մրցելու և պատրաստվում ենք պայքարել առաջին իսկ րոպեից մինչև վերջին րոպեն` լավ արդյունքի հասնելու համար: Ինձ համար նշանակություն չունի, թե որ րոպեից եմ խաղում: Լավ տրամադրությամբ եմ խաղում և պատրաստ եմ 100 տոկոսով նվիրվել»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասել է Համբարձումյանը:
Ֆուտբոլի Կոնֆերենցիաների լիգայի հիմնական փուլի շրջանակներում նոյեմբերի 7-ին «Նոա»-ն արտագնա խաղում մրցելու է Լոնդոնի «Չելսի»-ի հետ: Հանդիպումը կմեկնարկի Երևանի ժամանակով կեսգիշերին:

YEREVAN, NOVEMBER 7, ARMENPRESS. F.C. Noah defender Hovhannes Hambardzumyan has described his team’s upcoming match against Chelsea as an “exclusive event” for Armenian football.
Yerevan’s Noah will play against English club Chelsea on November 7 in a UEFA Conference League match at Stamford Bridge, London.
“We will face the favorite team and we are planning to fight from the first minute until the last minute to achieve a good result. Doesn’t matter what minute I will start playing, I play with a good mood and 100 percent devotion,” Hambardzumyan said.