ԱԱԾ տնօրենի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արմեն Աբազյանի գլխավորությամբ 2024 թ. հոկտեմբերի 25-ին տեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ԱԱԾ-ի տարածած հաղորդագրությունից, նիստի ընթացքում հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արմեն Աբազյանն անդրադարձել է անհայտ կորած անձանց ճակատագիրը պարզելու ուղղությամբ կատարված աշխատանքներին:
Ամփոփվել են բռնի անհետացման վերաբերյալ գործերով կատարված աշխատանքների արդյունքները և ձեռնարկվելիք միջոցառումները:
Այնուհետև քննարկվել են ծնողների անունից ներկայացված առաջարկությունները և կայացվեցին համապատասխան որոշումներ:

Под руководством директора СНБ Армении состоялось заседание межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести
Под руководством директора Службы национальной безопасности Республики Армения Армена Абазяна 25 октября 2024 г. состоялось очередное заседание межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести лиц.
Как передает Арменпресс со ссылкой на сообщение СНБ, в ходе заседания председатель комиссии, директор СНБ РА Армен Абазян коснулся проделанной работы по выяснению судьбы пропавшего без вести лица.
Подведены итоги проделанной работы по делам о насильственных исчезновениях и меры, которые необходимо принять.
Затем были обсуждены предложения, представленные от имени родителей, и приняты соответствующие решения.