Հայաստանում գտնվող Վրաստանի քաղաքացիները ընտրությունների օրը կկարողանան քվեարկել դեսպանատանը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում գտնվող Վրաստանի քաղաքացիները հնարավորություն կունենան մասնակցելու հոկտեմբերի 26-ին Վրաստանում կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հայաստանում Վրաստանի դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել:
«Հարգելի հայրենակիցներ, տեղեկացնում ենք, որ Վրաստանում հոկտեմբերի 26-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին քվեարկել ցանկացողների համար Վրաստանի դիվանագիտական ​​ներկայացուցչությունների ու հյուպատոսական հիմնարկների ընտրատեղամասերը բաց կլինեն տեղի ժամանակով ժամը 8:00–20:00-ն»,–ասված է հայտարարությունում:
Ընտրողին նույնականացնելու համար հորդորում են ունենալ անձը հաստատող վավեր փաստաթուղթ՝ անձնագիր կամ անձը հաստատող էլեկտրոնային փաստաթուղթ:

Georgian citizens in Armenia to vote at the embassy on election day
YEREVAN, OCTOBER 24, ARMENPRESS.Georgian citizens in Armenia will have the opportunity to participate in the parliamentary elections scheduled for October 26 in Georgia.
The Embassy of Georgia in Armenia has issued a statement explaining that polling stations at diplomatic missions and consular offices of Georgia will be open from 8:00 a.m. to 8:00 p.m. local time for those who wish to vote.
The Embassy urged voters to bring a valid identification document, such as a passport or electronic ID, when arriving at the polling stations.