ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը հանդիպել է Հունգարիայի Հայ ինքնավարության պատվիրակության հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է Հունգարիայի Հայ ինքնավարության պատվիրակությանը՝ Հունգարիայի խորհրդարանում Հայ ինքնավարության խոսնակ Նիկողոս Ակոպյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում երկուստեք ընդգծվել է Հայաստանի և Հունգարիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների վերականգնումից հետո բարձր մակարդակի փոխայցելությունների և համատեղ նախաձեռնությունների միջոցով նոր ուղղությունների բացահայտման հարցում առկա հետաքրքրությունը, քննարկվել են առաջիկա ծրագրերը: Նախարարի տեղակալն ընդգծել է, որ համագործակցության ամրապնդման գործում զգալի է հայ համայնքի դերը, որը երկու երկրներն ու ժողովուրդները կամրջող յուրօրինակ օղակ է։
Պատվիրակության անդամները ներկայացրել են Հունգարիայում հայ համայնքի գործունեությունը, ինչպես նաև Հայ ինքնավարության կողմից իրականացվող աշխատանքները:

Deputy FM meets with delegation of Armenian Autonomy of Hungary
YEREVAN, OCTOBER 18, ARMENPRESS. On October 17, Deputy Foreign Minister of Armenia Paruyr Hovhannisyan received the delegation of the Armenian Autonomy of Hungary, headed by Nikogosz Akopjan, the speaker of the Armenian Autonomy in the Hungarian Parliament, the foreign ministry said in a press release.
During the meeting, both sides emphasized the existing interest in discovering new directions through high-level mutual visits and joint initiatives after the restoration of diplomatic relations, and discussed future plans. In the context of strengthening cooperation the Deputy Minister emphasized the significant role of the Armenian community as a unique link bridging the two countries and peoples.
The members of the delegation presented the activities of the Armenian community in Hungary, as well as the works implemented by the Armenian Autonomy.