Սիրիայում ամերիկյան ռազմաբազան ենթարկվել է անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սիրիայի հյուսիսում գտնվող Հասաքա նահանգի Խարաբ Ջիր օդանավակայանում գտնվող ամերիկյան ռազմաբազան անօդաչու թռչող սարքերի կողմից հարձակման է ենթարկվել։ Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը ՝վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Մի քանի անօդաչու թռչող սարքեր հարձակվել են Խարաբ Ջիր օդանավակայանի ամերիկյան բազայի վրա, երբ վայրէջք էր կատարում ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռը։ Հարձակմանը մասնակցել են երեք «կամիկաձե» անօդաչու թռչող սարքեր, որոնցից երկուսը խոցվել են»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Տեղեկատվության համաձայն՝ ռազմական օդանավը Հյուսիսային Իրաքից Հասաքա նահանգի ամերիկյան բազա է հասցրել հակաօդային պաշտպանության համակարգի բաղադրիչներ։
ԱՄՆ զինուժը շարունակում է ամրապնդել իր հակաօդային պաշտպանության համակարգերը Սիրիայում գտնվող բազաներում, որոնք գրեթե ամեն օր ենթարկվում են հրթիռային հարվածների և անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումների։

Американская военная база в Сирии подверглась атаке беспилотников
Военная база США на аэродроме "Хараб Джир" в провинции Эль-Хасаке на севере Сирии подверглась атаке беспилотников. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщил сирйиский полевой источник.
"Несколько беспилотников атаковали американскую базу на аэродроме Хараб Джир в момент захода на посадку военно-транспортного самолета", - сказал собеседник агентства.
По данным источника, военный борт доставил на американскую базу в провинции Эль-Хасаке с севера Ирака комплектующие для системы ПВО.
"В атаке принимало участие три БПЛА "Камикадзе". На базе прогремело несколько сильных взрывов", - добавил источник.
По данным источника, два из трех БЛА удалось сбить.
Американские военные продолжают усиливать свои системы ПВО на базах в Сирии, которые практически ежедневно подвергаются ракетным обстрелам и ударам БЛА, добавил источник.