Լիբանանը մոտ 100 հրթիռ է արձակել հյուսիսային Իսրայելի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լիբանանից Իսրայելի հյուսիսի ուղղությամբ մեկ ժամվա ընթացքում արձակվել է մոտ 100 հրթիռ։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այդ մասին հայտնել է Իսրայելի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը:
Ավելի վաղ՝ օդային ռմբակոծման ազդանշանները հնչել են հյուսիսային Իսրայելի տարածքում, ներառյալ Գալիլեայի ողջ շրջանը, Հայֆայի ծոցը և Ջեզրայելի հովիտը:
«Արձանագրվել է մոտ 80 հրթիռ և 20 արկ, որոնք արձակվել են Իսրայելի ուղղությամբ: Որոշ արկեր ՀՕՊ-ը որսացել է։ Հայտնաբերվել են նաև ընկած պարկուճները»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Ливан выпустил около 100 ракет по северу Израиля
Порядка 100 ракет были запущены из Ливана по северу Израиля менее чем за час. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщила пресс-служба Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ).
Ранее в пятницу сирены воздушной тревоги прозвучали на обширной территории севера Израиля, включая весь регион Галилеи, район Хайфского залива и Изреельскую долину.
"(В ходе двух залпов - ред.) было зафиксировано около 80... и 20 снарядов, выпущенных из Ливана по Израилю. Некоторые из снарядов были перехвачены. Были выявлены и упавшие снаряды", - говорится в сообщении.