ՀՀ նախագահն աշխատանքային այցով ժամանեց Թուրքմենստան
ԱՇԽԱԲԱԴ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն աշխատանքային այցով ժամանեց Աշխաբադ։
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի ինքնաթիռը վայրէջք կատարեց Աշխաբադի միջազգային օդանավակայանում, որտեղ նրան դիմավորեց Թուրքմենստանի տրանսպորտի և կոմունիկացիաների գործակալության գլխավոր տնօրեն, փոխվարչապետ Մամմետհան Չակիև Բերդիմուրադին։
Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում է նաև Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը։
Թուրքմենստան կատարած այցի շրջանակներում ՀՀ նախագահը հոկտեմբերի 11-ին հանդիպում կունենա Թուրքմենստանի նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովի հետ։ Նախագահն այցի շրջանակներում կմասնակցի նաև թուրքմեն բանաստեղծ Մահտումկուլի Ֆրագիի 300-ամյակին նվիրված միջազգային համաժողովին։

President Vahagn Khachaturyan arrives in Turkmenistan on a working visit
YEREVAN, OCTOBER 10, ARMENPRESS. President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan has arrived in Ashgabat on a working visit. His plane landed at Ashgabat International Airport, where he was met by the Director General of the Agency for Transport and Communications of Turkmenistan, Deputy Prime Minister Chakyev Mammethan Berdimyradovich.
Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia Mnatsakan Safaryan is also part of the President's delegation.
During his visit to Turkmenistan, President Khachaturyan will meet with the President of Turkmenistan, Serdar Berdimuhamedov, on October 11. He will also participate in an international conference dedicated to the 300th anniversary of the Turkmen poet Mahtumkuli Fragi.