Հանրապետությունում օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կնվազի 3-5 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանում սեպտեմբերի 14-ին, 16-ին և 19-ին երեկոյան ժամերին, 15-ի գիշերը, 17-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ կդիտվի քամու ուժգնացում՝ 16-18 մ/վ արագությամբ։ Սեպտեմբերի 15-ին և 18-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 14-ի ցերեկը, 15-ին աստիճանաբար կնվազի 3-5 աստիճանով։
Մարզերում սեպտեմբերի 14-ին կեսօրից հետո, 15-ի գիշերը, 16-ի, 18-19-ին ժամանակ առ ժամանակ առանձին շրջաններում, 17-ին՝ շրջանների զգալի մասում կդիտվի կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սեպտեմբերի 15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ արևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-20մ/վ արագությամբ։

Температура воздуха в республике понизится на 3-5 градусов
В Ереване вечером 14 сентября, 16 и 19 сентября, в ночь на 15 и 17 сентября временами ожидаются кратковременные дожди и грозы. Во время грозы будет наблюдаться усиление ветра со скоростью 16-18 м/с. 15 сентября и 18 сентября ожидается погода без осадков.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, днем 14 и 15 сентября температура воздуха постепенно понизится на 3-5 градусов.
Днем 14 сентября, в ночь на 15 сентября, 16 сентября, 18-19 сентября, время от времени в отдельных регионах, 17 сентября —  в большинстве регионов, будут наблюдаться кратковременные дожди и грозы.15 сентября ожидается погода без осадков. Ветер: западный: 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 18-20 м/с.