Garant International Group ընկերությունների խումբը Armenia EXPO 2024-ին ներկայացել է իր Garant Լogistics և Tower International Consultants բրենդերով
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Armenia EXPO 2024 առևտրաարդյունաբերական ցուցահանդեսային ֆորումին  մասնակցում էր Garant International Group ընկերությունների խումբն իր Garant Լogistics և Tower International Consultants բրենդերով։
Ընկերություններն իրենց համատեղ կոնցեպտով մատուցում են համալիր ծառայություններ, կազմակերպում և իրականացնում  մատակարարումների կայուն ծավալ ունեցող, բեռնափոխադրման անհրաժշետություն ունեցող միջին և խոշոր բիզնեսների բեռների փոխադրում ու սպասարկում, առավել արդիական ու արդյունավետ սխեմաների շնորհիվ  հնարավորություն տալիս կրճատել ժամանակային և  ֆինանսական ծախսերը։
Չորրորդ կարգի լոգիստիկայի (𝟒𝐏𝐋) աութսորսինգ ծառայություններ՝ լոգիստիկ ռազմավարության մշակումից, ծախսերի օպտիմալացումից մինչև  բիզնես  գործընթացների ամբողջական շղթայի ապահովում, ավտոմոբիլային, ծովային, երկաթուղային, օդային, մուլտիմոդալ բեռնափոխադրումներ, պահեստային լոգիստիկա, մաքսային բրոքերական ծառայություններ որոնք հասնալեի են Հայաստանում, Վրաստանում,  Եվրոպայում,  ԵԱՏՄ, Ասիական և այլ երկրներում. Garant Լogistics ընկերությունը շուրջ մեկ տասնամյակ է՝ գործունեություն է ծավալում աշխարհի ավելի քան 100 երկրում։
«Որպես լոգիստիկայի  աութսորսինգային ընկերություն, մենք  բիզնեսի համար  իր ամբողջ  լոգիստիկ շղթայի կազմակերպիչն ենք։ Ներգրավված ենք ոչ միայն բիզնեսի տրանսպորտային լոգիստիկ ծառայությունների իրականցման գործում, այլև պատասխանատու ենք մատակարարման շղթայի նախագծման  և պլանավորման, ինչպես նաև ընկերությունում լոգիստիկ բնույթի բիզնես գործընթացերի կառավարման համար։ Մեր հիմնական հաճախորդներն արտադրության, արտահանման, ներմուծման և առևտրային ոլորտների միջին ու խոշոր բիզնեսներն են, ովքեր ունեն մատակարարման շղթային և  լոգիստիկ ծառայությունների կառավարման անհարժեշտություն»,-նշում է Garant International Group ընկերությունների խմբի հիմնադիր Արամ Նիկողոսյանը։
Garant Լogistics-ն իր ծառայությունների ամբողջական  փաթեթով հասանելի է նաև Հայաստանից դուրս. Վրաստանում արդեն գործում է Garant International Group-ը, Բուլղարիայում՝  Garant Sepdition-ը։ Ընկերության թիմի ներուժն ու հնարավորությունները թույլ են տալիս բեռնափոխադրումների ծառայություններով   աշխարհի մակարդակով 80% և ավելի  ծածկույթ սպասարկել:
Ժամանակակից բիզնեսում լոգիստիկայի աութսորսինգն  ընկերությունների ռեսուրսների օպտիմալացման տեսանկյունից ամենաարդյունավետ համագործակցության մոդել է, քանի որ այն հնարավորություն է տալիս խուսափել սեփական տրանսպորտային և պահեստային ենթակառուցվածքների ձևավորման  զարգացման համար  անհարժեշտ հնարավոր ծախսերից կամ  լոգիստիկ գործընթացի առանձին փուլերի կազմակերպումը  տարբեր  կապալառուների պատվիրելուց։
Ոլորտը դինամիկ զարգացող է,  ուստի Garant Logistics-ի թիմը պարբերաբար վերապատրաստվում է, ուսումնասիրում միջազգային շուկայում առկա պահանջարկը, զարգացման  միտումները և հանդես գալիս նոր ու բացառիկ առաջարկներով, ինչն  էլ գործընկերներին հնարավորություն է տալիս միջազգային առևտրաշրջանառության ցանկացած փուլում լինել ապահովված։
Garant Internatioanl Group ընկերությունների խմբի կազմի Tower International Consultants ընկերությունը մասանգիտացված է հայկական և միջազգային ընկերություններին հաշվապահական և հարկային աութսորսինգ (աշխատավարձի հաշվարկ, Employer of Records), իրավաբանական խորհրդատվական (կորպորատիվ իրավունք), ինչպես նաև բիզնես խորհրդավտական ծառայությունների տրամադրման ոլորտում։ Այն հիմանդրվել է 2007 թվականին, իսկ 2023 թվականից գործում է արդեն Garant International Group ընկերությունների խմբի   կազմում։  Tower International Consultants-ի խորհրդատվական ծառայությունների ընդգրկուն փաթեթը, բոլոր այն գործարարների համար է, ովքեր արդեն ունեն սեփական բիզնես ու ցանկանում են զարգացնել այն Հայաստանում, կատարել ներդրումներ Հայաստանում, բացել ներկայացուցչություններ կամ  պարզապես բիզնեսը տեղափոխել Հայաստան ցանկացած երկրից։
«Tower International Consultants-ը  օգնում է դեպի Հայաստան ցանկացած բիզնեսի ռելոկացիան իրականացնել սահուն և գրագետ՝ սկսած կազմակերպության գրանցման, բանկային հաշվի բացման աջակցությունից մինչև հարկային, իրավաբանական և հաշվապահական խորհրդատվություն բոլոր ուղղություններով։ Այսինքն մեր առաքելությունն է  ընկերություններին ինտեգրել հայկական բիզնես միջավայր, կրճատել իտեգրման գործընթացի վրա ծախսվող ժամանակն ու ապահովել նրանց արդյունավետ գործունեությունը»,-նշում է Արամ Նիկողոսյանը։
Garant Internatioanl Group ընկերությունների խումբը պարբերաբար մշակում և ներկայանում է  արդյունավետ պրոդուկտներով։ Շուտով ընկերությունների խմբի Garant Logistics բրենդն իր հաճախորդներին կներկայանա նոր պրոդուկտով, որի շնորհիվ կընդլայնվեն Հայաստանի և Չինաստանի շուկաների միջև փոխշահավետ համագործակցության հնարավորությունները՝ լոգիստիկային աութսորսինգի համատեքստում։

Garant International Group showcases Garant Logistics and Tower International Consultants at Armenia EXPO 2024
YEREVAN, SEPTEMBER 11, ARMENPRESS. The Garant International Group of companies with its Garant Logistics and Tower International Consultants brands participated in the Armenia EXPO 2024 trade and industrial exhibition forum.
Organizing and managing the transportation and servicing of medium and large businesses with stable supply volumes and freight needs, thanks to the most up-to-date and effective schemes, they make it possible to reduce time and financial costs.
Fourth-class logistics (4PL) outsourcing services from logistics strategy development, cost optimization to full chain of business processes, auto, maritime, rail, air, and multimodal cargo transportation, warehousing logistics, and customs brokerage services available in Armenia, Georgia, Europe, the EAEU, Asia, and other countries. Garant Logistics has been operating in over 100 countries worldwide for nearly a decade.
"As a logistics outsourcing company, we act as the organizer of the entire logistics chain for businesses. We are involved not only in providing transportation logistics services but also in designing and planning the supply chain, as well as managing logistics-related business processes within the company.
The main customers are medium and large businesses in the production, export, import, and trade sectors that require supply chain and logistics services management," said Aram Nikoghosyan, founder of Garant International Group.
"Garant Logistics, with its comprehensive range of services, is also available outside of Armenia. Garant International Group is already operational in Georgia, and Garant Sepdition is present in Bulgaria. The potential and capabilities of the company's team allow it to cover 80% or more of the global cargo transportation services.
In modern business, logistics outsourcing is the most effective cooperation model from the point of view of optimization of companies' resources, because it allows avoiding unnecessary possible costs for the development of own transport and storage infrastructures or ordering the organization of separate stages of the logistics process to different contractors.
The field is dynamically developing; therefore, the Garant Logistics team is regularly being trained, studies demand in the international market, and tracks development trends. This allows them to create new and exclusive offers, ensuring that partners are supported at any stage of the international trade cycle.
"Tower International Consultants, a member of the Garant International Group, specializes in providing accounting and tax outsourcing (including payroll calculation and Employer of Record services), legal consulting (particularly in corporate law), and business consulting services to both Armenian and international companies.
Founded in 2007, Tower International Consultants has been part of the Garant International Group of companies since 2023. The comprehensive consulting services offered by Tower International Consultants are designed for business owners who already have an established business and wish to develop it in Armenia, invest in Armenia, open representative offices, or relocate their business to Armenia from any other country.
Tower International Consultants assists in relocating any business to Armenia smoothly and efficiently, providing support from organization registration and bank account setup to comprehensive tax, legal, and accounting advice. In other words, our mission is to integrate companies into the Armenian business environment, streamline the integration process, and ensure their efficient operation," noted Aram Nikoghosyan.
"The Garant International Group of Companies regularly develops and introduces effective products. Soon, the Garant Logistics brand within the group will unveil a new offering that will expand opportunities for mutually beneficial cooperation between the markets of Armenia and China in the realm of logistics outsourcing. "