Սերգեյ Սմբատյանը կբացի Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 2024-2025 թվականների համերգաշրջանը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 2024-25թթ. համերգաշրջանի բացման համերգը կղեկավարի Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր, Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը։
Սեպտեմբերի 6-ի համերգին կհնչի Յան Սիբելիուսի Ջութակի կոնցերտը՝ վիրտուոզ ջութակահար Սերգեյ Խաչատրյանի մեկնաբանությամբ, ինչպես նաև Յոհաննես Բրամսի՝ «Հովվերգական» անվանումով հայտնի 2-րդ սիմֆոնիան։
Վալետայի նախագահական պատմական պալատի Նեպտունի այգում կայանալիք համերգով կնշանավորվի Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և Սերգեյ Սմբատյանի համատեղ համերգային գործունեության նոր փուլը։

YEREVAN, SEPTEMBER 6, ARMENPRESS. Sergey Smbatyan, Artistic Director and Principal Conductor of the Armenian State Symphony Orchestra, and Principal Conductor of the Malta Philharmonic Orchestra, will lead the opening concert of the Malta Philharmonic Orchestra’s 2024-25 season.
Under the baton of Maestro Smbatyan, the concert will feature Jean Sibelius' iconic Violin Concerto delivered by violin virtuoso Sergey Khachatryan, along with Symphony No. 2 Johannes Brahms, often referred to as the “Pastoral” symphony.
Held at the Neptun’s Courtyard within the historic Grandmaster’s Palace in Valletta, the concert marks a new stage in the shared artistic journey of the Malta Philharmonic Orchestra and Sergey Smbatyan.