Սերգեյ Սմբատյանը կբացի Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 2024-2025 թվականների համերգաշրջանը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 2024-25թթ. համերգաշրջանի բացման համերգը կղեկավարի Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր, Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը։
Սեպտեմբերի 6-ի համերգին կհնչի Յան Սիբելիուսի Ջութակի կոնցերտը՝ վիրտուոզ ջութակահար Սերգեյ Խաչատրյանի մեկնաբանությամբ, ինչպես նաև Յոհաննես Բրամսի՝ «Հովվերգական» անվանումով հայտնի 2-րդ սիմֆոնիան։
Վալետայի նախագահական պատմական պալատի Նեպտունի այգում կայանալիք համերգով կնշանավորվի Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և Սերգեյ Սմբատյանի համատեղ համերգային գործունեության նոր փուլը։

Сергей Смбатян откроет концертный сезон 2024-2025 гг. Мальтийского филармонического оркестра
Открытие концертного сезона 2024–2025 гг. Мальтийского филармонического оркестра пройдет под руководством художественного руководителя и главного дирижера Государственного симфонического оркестра Армении, главного дирижера Мальтийского филармонического оркестра Сергея Смбатяна. Как передает Арменпресс, сообщение об этом распространил Государственный симфонический оркестр Армении.
На концерте 6 сентября прозвучит Скрипичный концерт Яна Сибелиуса в интерпретации скрипача-виртуоза Сергея Хачатряна, а также 2-я симфония Иоганнеса Брамса, известная как “Поздняя идиллия”.
Концерт, который пройдет в парке президентского исторического дворца Валлетты Нептун, ознаменует новый этап совместной концертной деятельности Мальтийского филармонического оркестра и Сергея Смбатяна.