Սուրեն Պապիկյանը շրջել է առաջնագծում, հետևել ընթացող լայնածավալ շինաշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ N բանակային զորամիավորում կատարած այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շրջել է առաջնագծում, հետևել ընթացող լայնածավալ շինաշխատանքներին: Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ՊՆ հաղորդագրությունը։
«ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Կարեն Գրիգորյանը և զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Գարեգին Պողոսյանը նախարարին մանրակրկիտ ներկայացրել են մինչև այժմ կատարված աշխատանքները, առաջիկա անելիքները:
Այնուհետև պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն այցելել է մարտական հերթապահություն իրականացնող անձնակազմերից մեկի տեղակայման վայր, զրուցել զինծառայողների հետ, կարևորել ամենօրյա մարտական պատրաստությունը, կարողությունների անընդհատ կատարելագործումը»,- նշված է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, AUGUST 22, ARMENPRESS. During his visit to the N army unit, Armenian Defense Minister Suren Papikyan toured the frontline and observed the ongoing large-scale construction work, the Defense Ministry said in a press release.
Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, Major General Karen Grigoryan, and the Commander of the military unit, Major General Garegin Poghosyan, provided a thorough presentation of the work  made so far and the plans for further actions.
"Afterwards, the Defense Minister visited the deployment site of one of the personnel on combat duty and spoke with the servicemen. Papikyan emphasized the importance of daily combat training and the continuous improvement of capabilities," the Defense Ministry said in a statement.