Վոլգոգրադի օդանավակայանը ժամանակավորապես սահմանափակել է թռիչքները ԱԹՍ-ների գրոհի պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ Վոլգոգրադի օդանավակայանից ժամանումներն ու մեկնումները սահմանափակվել են անօդաչու թռչող սարքերի գրոհից հետո: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին «Ինտերֆաքս» գործակալությանը հայտնել են օդանավակայանի մամուլի ծառայությունում:
«Օդային տարածության օգտագործման սահմանափակումների պատճառով, որոնք մտցվել են տարածաշրջանում, Վոլգոգրադի օդանավակայանը ժամանակավորապես չի ընդունում կամ ուղարկում ինքնաթիռներ»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Ավելի ուշ օդանավակայանը վերսկսել է աշխատանքը։
Օգոստոսի 22-ի առավոտյան Վոլգոգրադի մարզի ղեկավար Անդրեյ Բոչարովը հայտնել է, որ լույս օգոստոսի 21-ի գիշերը Մարինովկայի շրջանում ՀՕՊ ուժերը հետ են մղել անօդաչու թռչող սարքերի գրոհը, սակայն դրանց ընկնելու հետևանքով հրդեհ է բռնկվել. զոհեր չկան։ Նահանգապետի խոսքով՝ «անօդաչուների մեծ մասը ոչնչացվել է»։

Аэропорт Волгограда временно ограничил полеты из-за атаки БПЛА
Прилеты и вылеты из российского аэропорта Волгограда были ограничены из-за атаки беспилотника. Как передает Арменпресс, об этом агентству "Интерфакс" сообщили в пресс-службе аэропорта.
"В связи с ограничениями на использование воздушного пространства, которые введены в регионе, аэропорт Волгограда временно не принимает и не отправляет самолеты", - сообщил собеседник агентства.
Позже аэропорт возобновил работу.
Утром 22 августа глава Волгоградской области Андрей Бочаров сообщил, что в ночь на 21 августа в районе Мариновки силы ПВО отразили атаку беспилотников, однако в результате их падения возник пожар. Жертв нет. По словам губернатора, "большая часть дронов уничтожена".