ՀՀ նախագահը ցավակցական հեռագիր է հղել Տիգրան Իզմիրլյանի մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ցավակցական հեռագիր է հղել շվեցարահայ բարերար, Հայաստանի ազգային հերոս Տիգրան Իզմիրլյանի մահվան կապակցությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հեռագրում ասվում է.
«Մեծ ցավով տեղեկացա Հայաստանի ազգային հերոս, հայ ժողովրդի արժանավոր զավակ և բարերար Տիգրան Իզմիրլյանի մահվան մասին:
Պարոն Իզմիրլյանի և «Իզմիրլյան» հիմնադրամի կողմից Հայաստանում իրականացված բազմաթիվ նախաձեռնություններն ու բարեգործական ծրագրերը իրենց ուրույն դերն ունեն մեր երկրում կրթության, առողջապահության, տնտեսության և բազմաթիվ այլ բնագավառների զարգացման գործում:
Մեծ բարերարի գործունեությունը Հայաստանի Հանրապետության հանդեպ միանշանակ սիրո ցայտուն դրսևորում էր, ինչի համար էլ նա արժանվույնս վաստակել էր մեր պետության ազգային հերոսի կոչումը, ինչպես նաև արժանացել բազմաթիվ պետական բարձր պարգևների և անշուշտ, մեր ժողովրդի երախտապարտությանն ու հարգանքին: Տիգրան Իզմիրլյանի հիշատակը միշտ վառ կմնա Հայաստանի ժողովրդի սրտում:
Ծանր կորստի պահին իմ վշտակցությունն եմ հայտնում Իզմիրլյան ընտանիքին, Տիգրան Իզմիրլյանի բոլոր բարեկամներին և գործընկերներին՝ մաղթելով նրանց համբերություն և տոկունություն»:

Президент Армении направил телеграмму соболезнования в связи с конфиной Тиграна Измирляна
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной швейцарско-армянского мецената, Национального героя Армении Тиграна Измирляна.
Как сообщает Арменпресс, в телеграмме говорится:
“С огромной болью я узнал о смерти Тиграна Измирляна – Национального героя Армении, достойного сына армянского народа и мецената.
Многие инициативы и благотворительные программы, реализуемые г-ном Измирляном и фондом “Измирлян” в Армении, имеют свою уникальную роль в развитии образования, здравоохранения, экономики и многих других сфер в нашей стране.
Деятельность великого мецената была ярким проявлением любви к Республике Армения, за что он справедливо заслужил звание национального героя нашего государства, а также получил множество высоких государственных наград и, конечно же, благодарность и уважение наших людей. Память о Тигране Измирляне навсегда останется светлой в сердце армянского народа.
В момент тяжелой утраты выражаю свои соболезнования семье Измирлянов, всем родственникам и коллегам Тиграна Измирляна, желаю им терпения и выдержки”.