«Երեմյան Փրոդաքթս»-ը 4 նոր արտադրատեսակ ունի՝ իտալական ստրաչատելլայից մինչև հատիկավոր կաթնաշոռ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստրաչատելլա պանիր, հատիկավոր կաթնաշոռ, 0.5% յուղայնությամբ կաթնաշոռ, 15% յուղայնությամբ թթվասեր. «Երեմյան Փրոդաքթս»-ի համեղ, բարձրակարգ, եվրոպական չափանիշներին համապատասխանող կաթնամթերքի տեսականին համալրվել է 4 նոր արտադրատեսակներով։
Իտալական հայտնի ստրաչատելլա պանիրն ունի բազմաթիվ կիրառություններ։ «Երեմյան Փրոդաքթս»-ն իտալացի հրավիրված խորհրդատուի հետ միասին մշակել է պանրի ամենահամեղ բաղադրատոմսն ու պատրաստման տեխնոլոգիան, որի շնորհիվ հայ սպառողին այսուհետ հասանելի կլինի հայկական արտադրության իրական իտալական ստրաչատելլան։
15% յուղայնությամբ թթվասերը սպառողների կողմից երկար սպասված ու պահանջված արտադրանք էր. այն հասանելի է 200գ և 450գ չափի տարաներով։
«Կաթնահատիկ» անվանումով հատիկավոր կաթնաշոռը ևս նորույթ է շուկայում։ Հատիկավոր կաթնաշոռը հայտնի է իր քիչ կալորիականությամբ և բարձր սննդարարությամբ, հարուստ է պրոտեիններով, օրգանիզմի առողջության համար անհրաժեշտ վիտամիններով։ «Երեմյան Փրոդաքթս»-ը «Կաթնահատիկը» ստեղծել է հայաստանյան շուկայում ավելի հասանելի և կիրառելի դարձնելու համար։
Նորույթների շարքում են նաև 0.5% յուղայնությամբ կաթնաշոռը՝ առողջ ապրելակերպի և սպորտի սիրահարների համար, ինչպես նաև ավելի մեծ չափով՝ 800գ տարողությամբ ըմպելի յոգուրտը՝ ստեղծված ամբողջ ընտանիքի համար։
«Երեմյան Փրոդաքթս»-ի՝ կաթի վերամշակման գերժամանակակից նոր գործարանը, որի բացումը տեղի ունեցավ ամիսներ առաջ, հնարավորություն է տալիս ավելի ընդլայնել տեսականին, սպառողներին ներկայացնել եվրոպական ամենաբարձր չափանիշներին համապատասխանող կաթ և կաթնամթերքի լայն տեսականի։
«Երեմյան Փրոդաքթս»-ի գործարանի տնօրեն Ռուբեն Սիրադեղյանը նշում է.
«Յուրաքանչյուր նոր արտադրանք թողարկելուց առաջ մենք հաշվի ենք առնում մեր սպառողների, շուկայի պահանջմունքները։ Ինչպես բարձրակարգ կաթնամթերքի արտադրությունը, այնպես էլ որակի սահմանված չափանիշներն ու նշաձողերը պահպանելը մեզ համար առաջնային են։ Այդ նպատակով էլ մեր նոր գործարանը հագեցած է լաբորատորիաներով, ինչպես նաև R&D կենտրոնով, ինչը հնարավորություն է տալիս փորձարկումներ իրականացնել, անընդհատ կատարելագործել ու ներկայացնել նոր տեսականի»։
Փակ ցիկլը հնարավորություն է տալիս վերահսկել արտադրանքի բարձր որակը, կառավարել ռիսկերն ու զերծ մնալ մարդկային գործոնի ուղիղ ազդեցությունից, ինչն էլ նպաստում է սպառողների առողջության պահպանմանն ու առողջ հասարակության ձևավորմանը։ «Երեմյան Փրոդաքթս»-ի կաթնամթերքը ևս արտադրվում է ամբողջությամբ փակ ցիկլով. կաթը հատուկ մեքենաներով հասնում է գործարան, որտեղ առաջին հերթին անցնում է լաբորատոր հետազոտություններ, որից հետո արդեն բաշխվում համապատասխան արտադրամասեր՝ տարբեր տեսակի կաթնամթերքի արտադրության համար։ Լաբորատոր հետազոտություններ իրականացվում են ոչ միայն սկզբում, այլև արդեն պատրաստի արտադրանքը փաթեթավորելուց առաջ և հետո՝ վաճառակետեր տեղափոխելուց առաջ։ Այսպես ընկերությունը վերահսկում և իրականացնում է արտադրանքի որակի կառավարումն արտադրության բոլոր փուլերում։
«Երեմյան Փրոդաքթս»-ից նաև հայտնում են, որ նոր արտադրատեսակներն այսքանով չեն սահմանափակվելու. շուտով ընկերությունը կներկայացնի նոր բազմազան տեսականի։

The renowned Italian Stracciatella cheese, developed in collaboration with an Italian consultant, is now available in Armenia. This new recipe and preparation technology ensure that Armenian consumers can enjoy original Italian Stracciatella, produced locally.
Sour cream with 15% fat, available in 200g and 450g containers, is a much-anticipated product that meets consumer demand.
The introduction of granulated cottage cheese, named "Katnahatik," offers a low-calorie, high-nutrition option rich in proteins and essential vitamins. Yeremyan Products has made "Katnahatik" more accessible and practical for the Armenian market.
Among the new offerings are also 0.5% fat cottage cheese for healthy lifestyle and sports lovers, as well as a larger 800g drinkable yogurt designed for the whole family.
The "Yeremyan Products" state-of-the-art milk processing plant , the opening ceremony  of which took place months ago, provides an opportunity to further expand the assortment, to present to consumers a wide variety of milk and dairy products that meet the highest European standards.
Ruben Siradeghyan, the director of "Yeremyan Products" factory, has said: "Before launching each new product, we take into account the demands of our consumers and the market. Both the production of high-quality dairy products and maintaining the established quality standards and milestones are paramount for us. To this end, our new factory is equipped with laboratories, as well as an R&D center, which enables us to carry out tests, constantly improve and present a new assortment."
The closed cycle provides an opportunity to control the high quality of products, manage risks and refrain from the direct influence of the human factor, which is beneficial for consumers’s health and the formation of a healthy society. Dairy products of "Yeremyan Products" are also produced in a completely closed cycle. Thus, the milk reaches the factory using special machines, where it first undergoes laboratory tests and then distributed to the appropriate workshops for the production of various dairy products.
Laboratory tests are conducted not only at the beginning but also before and after packaging the product, and before transporting it to outlets. Thus the company controls  product quality at all stages of production.
According to "Yeremyan Products," the introduction of new products will not be limited to this. The company will soon launch a new variety.