Հայաստանում կհյուրընկալվեն ներդրողներ աշխարհի տարբեր երկրներից
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Առաջին անգամ Հայաստանում կկազմակերպվի ներդրումային մասշտաբային իրադարձություն՝ Հայաստան կժամանեն ներդրողներ աշխարհի տարբեր երկրներից։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ WCIT2024/DigiTec-ի շրջանակում BANA Angels-ը ստեղծել է հատուկ հնարավորություն, որի շնորհիվ արտերկրի ներդրողները կարող են դիմել, հավատարմագրվել և WCIT2024/DigiTec-ի օրերին լինել Հայաստանում։ Investor Tour (Ներդրողների տուր) միջոցառման շրջանակում նրանք ոչ միայն կայցելեն կոնֆերանսի տարածք, այլև կբացահայտեն Հայաստանի ստարտափների էկոհամակարգը։
«Մեր նպատակն է միջազգային ներդրողներին տրամադրել հայկական առաջատար ստարտափների լանդշաֆտի համապարփակ պատկերացում և բովանդակալից կապեր զարգացնել տեղական ձեռնարկատիրական համայնքի հետ: Այս իրադարձության շնորհիվ, վստահ ենք, ներդրումների մեծ հոսք կբերենք Հայաստան և հայաստանյան ստարտափներ։ Մասնակցելով իրադարձությանը՝ ներդրողները հնարավորություն կունենան այցելել Հայաստանի ամենահաջողակ տեխնոլոգիական ընկերություններից մի քանիսը, համագործակցել ձեռներեցների հետ և ուսումնասիրել տարածաշրջանի աճը խթանող նորարարական նախագծերը: Մենք հավատում ենք, որ ներդրողների այցը ոչ միայն կընդգծի Հայաստանում ներդրումային հնարավորությունները, այլև կայուն կապեր կստեղծի միջազգային ներդրողների և տեղական ստարտափների միջև»,-նշել է BANA Angels-ի տնօրեն Սոնա Վեզիրյանը։
Բացի մասնագիտական ​​ներգրավվածություններից, ներդրողների այցի ծրագրում ներառված են նաև մշակութային միջոցառումներ, որոնք նախատեսված են Հայաստանի հարուստ ժառանգության և ժամանակակից մշակույթի մասին ամբողջական պատկերացում կազմելու համար: Պատմական տեսարժան վայրերով էքսկուրսիաներ, տեղական խոհանոցի բացառիկ նմուշների համտես, ավանդական տոնակատարություններին մասնակցություն․ կազմակերպիչները վստահ են՝ ներդրողներն անպայման սիրելու են Հայաստանը։
Նորարարությունների և տեխնոլոգիաների համաշխարհային կոնգրեսը (WCIT) հեղինակավոր համաշխարհային միջոցառում է, որը կազմակերպվել է ՏՏ և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքի (WITSA) կողմից: WCIT-ը համախմբում է տեխնոլոգիայի առաջնորդներին, ոլորտի մասնագետներին, կառավարության ներկայացուցիչներին ամբողջ աշխարհից՝ ուսումնասիրելու և ձևավորելու տեխնոլոգիայի ապագան և դրա ազդեցությունը հասարակության վրա:

Armenia to host Investors from different countries of the world
YEREVAN, JULY 29, ARMENPRESS. For the first time, a large-scale investor tour event will be organized in Armenia. Investors from different countries of the world will arrive in Armenia. In the framework of WCIT2024/DigiTec, BANA Angels has created a special opportunity, thanks to which investors from abroad can apply, get accredited and be in Armenia during the days of WCIT2024/DigiTec. As part of the Investor Tour event, they will not only visit the conference area, but also discover the startup ecosystem of Armenia.
"Our goal is to provide international investors with a comprehensive view of the leading Armenian startup landscape and develop meaningful connections with the local entrepreneurial community. Thanks to this event, we are sure that we will bring a large flow of investments to Armenia and Armenian startups. By attending the event, investors will have the opportunity to visit some of Armenia's most successful technology companies, collaborate with entrepreneurs, and explore innovative projects driving the region's growth. We believe that the Investor Tour will not only highlight the investment opportunities in Armenia, but also create stable connections between international investors and local startups," director of BANA Angels Sona Veziryan noted.
In addition to professional engagements, the program of the Investor Tour also includes cultural activities designed to provide a complete understanding of Armenia's rich heritage and modern culture. Excursions to historical sights, tasting of exceptional samples of local cuisine, participation in traditional celebrations: the organizers are sure that investors will definitely love Armenia.
The World Congress on Innovation and Technology (WCIT) is a prestigious global event organized by the World IT and Services Alliance (WITSA). WCIT brings together technology leaders, industry professionals, and government representatives from around the world to explore and shape the future of technology and its impact on society.